reklama

Atypický nábytek na míru

Atypický nábytek je většinou ten, který je vyrobený na míru. Mnohdy jde o ukázku té nejtěžší truhlářské a nábytkářské práce. Jedná se tedy o zcela jedinečný nábytek, který nikdo jiný nemá. Vyznačuje se tím, že dokáže dokonale vyplnit požadovaný, často atypický, prostor. Už dávno neplatí, že takový nábytek si může dovolit pouze šťastná skupina vyvolených.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Jedinečný interiér s atypickým nábytkem vyrobeným na míru (Zdroj: Depositphotos.com)

Co je atypický nábytek

Atypický nábytek je originálním a efektivním řešením každého bytového i nebytového prostoru. Jde často o funkční kusy, ale může jít i o netradiční nábytek asymetrických až obskurních tvarů. Nemusí to být pouze praktický užitkový nábytek, ale ryze dekorační kousek, jenž dovolí vyniknout prostoru.

Atypická židle-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Atypický nábytek je originálním řešením každého prostoru

Atypický nábytek vs. ten sériově vyráběný

Atypický nábytek je originální a osobitý. Vyznačuje se tím, že je precizně vyroben z kvalitního materiálu. Dokonale sedne do daného (i atypického) prostoru. V minulosti se takové atypické kousky dokonce dědily. Atypický nábytek totiž může představovat dlouhodobou investici do bydlení. U kvalitních kusů cena mnohdy s časem stoupá. A jaké překvapení, pořizovací ceny jsou veskrze srovnatelné s cenami sériového nábytku.

Sériový nábytek-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Sériově vyrobená ložnice

Sériový nábytek je zase snadno dostupný, ale málokterý sériově vyrobený kousek zapadne do interiéru. Často se stane, že takovému nábytku něco přebývá a jinému zase něco chybí. Není ani originální, ba ani osobitý. Bohužel v mnoha případech často pokulhává i ta kvalita. Jeho životnost je mnohem nižší než u atypického nábytku. Pozitivní je jeho cena.

Obývací pokoj plný nábytku-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Sériový nábytek je sice snadno dostupný, ale těžce se zasazuje do interiéru

Důvody proč si lidé objednávají atypický nábytek na míru

Důvodů proč se lidé rozhodnou pro atypický nábytek vyrobený na míru je mnoho. Takže, čím bychom začali? Třeba tím, že řadě lidí sériově vyráběný nábytek prostě nevyhovuje. Je to z důvodu jeho tvaru, výšky, provedením polic, skříněk, úchytů, velikostí, stylem, barvou i materiálem. Sériový nábytek není tak kvalitní jako ten vyrobený na míru a má také kratší životnost. Svým provedením není vhodný pro handicapované a seniory. Nehodí se do zcela jedinečných, originálních a atypických prostorů.

Plánování interiéru-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Důvodů, proč lidé chtějí atypický nábytek, je mnoho

Atypický interiér potřebuje i atypický nábytek

Atypický interiér je spojen především s podkrovím. Atypický interiér má však dneska mnoho moderních staveb. Ten je totiž plný kulatých rohů, dveří otevírajících se do sebe a různých šikmin. Zařizování podkroví běžným nábytkem představuje takřka neřešitelný oříšek. Potíže dokáže vyřešit jedině atypický nábytek na míru. Atypický nábytek si však dokáže poradit se vším. A to dokonce i s kulatými stěnami a kulatými okny. Není problém, abyste si nechali vyrobit do takového prostoru různé typy stolků, kulatých komod, půlobloukové čelo postele a podobně. Specifické dispozice si prostě vysloveně žádají výrobu atypického nábytku na míru. Ceny jsou možná o něco vyšší, ale jsou srovnatelné s těmi sériovými a pohodlí, které nábytek skýtá jistě oceníte.

Podkrovní pokoj s atypickým nábytkem-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Atypický interiér potřebuje atypický nábytek

Výhody atypického nábytku

 • Tou největší výhodou atypického nábytku je jeho dokonalé využití prostoru. To totiž umí jen on.
 • Šetří prostor.
 • Atypický nábytek je kvalitní a vyniká svým precizním zpracováním.
 • Poradí si i s šikminami a výklenky.
 • Nevznikají s ním žádné mezery.
 • Tento nábytek přímo zohledňuje obyvatele bytu nebo domu (čili jeho výšku, stáří nebo handicap).
 • Dokonale odpovídá všem našim představám.
 • Vše je vyvedeno v jednom stylu.
 • Dovolit si s ním můžete i extravaganci, protiklady a odvážná řešení.
 • Má mnohem delší životnost než ten sériově vyrobený.
 • Je dobrou investicí do bydlení.
Atypické sofa a luxusní křeslo-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
U luxusní atypického nábytku cena s věkem stoupá

Navrhování atypického nábytku na míru

Návrh nábytku můžete nechat zcela na odborníkovi, který vám může představit hned několik návrhů, z nichž si vyberete to nejlepší řešení. Další možností je pak to, že máte svůj vlastní nápad, který se pokusíte znázornit jednoduchým nákresem na čtverečkovaný papír. Odborník vám pak váš návrh pomůže dotáhnout do finální verze. Vyberete si materiál, šuplíky, police, kování, osvětlení, barvu, povrchovou úpravu a další detaily. Této práci se věnuje designér nebo také bytový architekt. Návrhy atypického nábytku dnes zpracovává moderním způsobem s pomocí těch nejnovějších nástrojů na počítači. Vy tak můžete získat reálnou představu s pomocí 3D náhledu.

Atypický nábytek v interiiéru-1
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Na míru je možné vyrobit prakticky jakýkoliv nábytek

Jaký atypický nábytek je možné vyrobit na míru?

I zde je možností spousta. Vyrobit si takto můžete nechat celé kuchyně, jídelny, stoly, židle, police, ložnice, postele, skříňky, obývací pokoje, skříně, komody, regály, vestavěné skříně, konferenční stoly a stolky, knihovny, kancelářský nábytek, dveře, schody i schůdky a spousta dalšího.

Publikováno: 31. 5. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová