reklama

Jak uspořádat vnitřek vestavěné skříně do předsíně

Vestavěné skříně do předsíně představují geniální řešení úložného prostoru. Aby tomu však tak bylo, je důležité, aby vnitřek vestavěné skříně byl dobře uspořádán. Správným uspořádáním dokážete ušetřit spoustu místa. Jak si vnitřní uspořádání rozvrhnete, tak se vám skříň bude užívat. Nad uspořádáním vestavěné skříně je vhodné se zamyslet ještě předtím, než si necháte skříň postavit. Při rozvrhování vnitřního prostoru vestavěné skříně nezapomeňte i na to, že její vnitřní uspořádání ovlivňuje i to, co v ní chcete mít.

Vnitřek vestavěné skříně je důležité správně uspořádat (Zdroj: Depositphotos.com)

Rozvržení vestavěné skříně do předsíně

Ještě předtím, než se vrhnete do stavby vestavěné skříně, si vše předem dobře naplánujte. Při tvorbě návrhu je důležité si ujasnit, kdo vestavěnou skříň bude využívat. Dále je pak nezbytné si ujasnit, jaké věci do ní budete ukládat. Klidně si namalujte na papír návrh. Promyslete i ty nejmenší detaily. Toto plánování vám může pomoci zjistit, co všechno chcete do vestavěné skříně uložit. Nezapomeňte si při tom nechat ve skříni ještě nějaký volný prostor, abyste v budoucnu měli kam ukládat nové přírůstky. 

Jak využít prostor vestavěné skříně beze zbytku

Vnitřek vestavěné skříně je nutné si rozvrhnout i s ohledem na velikost oblečení a předmětů, které v ní chcete mít. Tak třeba na trika a košile potřebujete prostor okolo 80 až 90 centimetrů. Na kabáty zase potřebujete prostor o 100 až 120 centimetrech. Pro dlouhé kabáty a šaty si vyhraďte prostor nejméně o 160 centimetrech. Do spodní části skříně můžete uložit boxy na kolečkách, do nichž můžete ukládat špinavé prádlo.

Rozvržení vestavěné skříně-1
Je důležité využít prostor vestavěné skříně beze zbytku (Zdroj: Depositphotos.com)

Police ve vestavěné skříni

Žádná skříň, a to ani ta vestavěná, se neobejde bez polic. Police se hodí hlavně pro ukládání větších věcí. Stropní police jsou umístěny ve výšce 200 centimetrů. Tyto police jsou obvykle dlouhé a slouží k uskladnění dlouhých a objemných předmětů, k nimž patří třeba lyže, kufry a jiné sportovní náčiní. Na horní police se obvykle ukládá ložní prádlo, ručníky, osušky a ubrusy. Níže se pak dávají věci, které se používají častěji. Vůbec nejvíce užívané věci se vkládají do výše očí. Všeobecně se nejvíce užívané věci ukládají zhruba do výšky 70 až 180 centimetrů.

Pro utříděný vzhled vám mohou pomoci i různé úložné boxy, které jsou ideální pro věci, jež příliš často nepoužíváte a potřebujete je jen uskladnit. Tyto boxy se obvykle ukládají nahoru anebo dolů.

Běžné police by neměly být delší než 100 centimetrů, aby se neprohýbaly. V případě, že jsou delší, potřebují podepření svlakem na zadní straně police.

Police ve vestavěné skříni-1
Vnitřek vestavěné skříně je nutné si rozvrhnout i s ohledem na velikost oblečení a předmětů (Zdroj: Depositphotos.com)

Závěsné tyče

Dalším důležitým prvkem vestavěné skříně, jsou také závěsné tyče. Při jejich rozvržení si dobře promyslete jejich délku i umístění. Počítejte s tím, že vám jedna tyč zřejmě stačit nebude. Obvykle jich ve budete potřebovat několik. Jednotlivé prostory se závěsnými tyčemi vám musí umožnit zavěsit zimní kabáty a následně po skončení sezóny šaty. Košile a halenky můžete skladovat na dvou šatních tyčích zavěšených nad sebou. Vejde se na nich více kusů než na tyče výsuvné. Na tyče můžete rovněž zavěsit látkové organizéry s přepážkami na boty nebo další oblečení.

Tyče na zavěšení oblečení ve skříni-1
Závěsné tyče jsou důležitým prvkem vestavěné skříně (Zdroj: Depositphotos.com)

Zásuvky

Dalším praktickým prvkem každé skříně jsou zásuvky. Hodí se pro uskladnění spodního prádla, ponožek, opasků, hodinek a kravat. Na výběr máte různě vysoké zásuvky. Ty mělké jsou ideální pro uskladnění drobných doplňků (kravat, spon, manžetových knoflíčků, hodinek, opasků, slunečních brýlí i šperků). Zásuvky by však neměly být příliš hluboké, protože se vám v nich bude špatně orientovat. Optimální šíře zásuvek by neměla přesáhnout 100 centimetrů. V případě, že jsou delší, potřebujete výsuvy zásuvek se synchronizací. Zásuvky umístěte tam, kde po jejich vysunutí vše dobře vidíte a na všechno dobře dosáhnete. Pro ještě větší přehlednost můžete jednotlivé zásuvky vybavit organizéry a úložnými boxy.

Zásuvky skříně na prádlo-1
Zásuvky vestavěné skříně jsou velmi praktické (Zdroj: Depositphotos.com)

Osvětlení vestavěné skříně

Součástí vnitřního vybavení vestavěné skříně bývá obvykle i vnitřní osvětlení. Jde o praktickou záležitost, které nebudete nikdy litovat. Takovéto osvětlení můžete zapínat mechanicky nebo automaticky.

Osvětlení vestavěné skříně-1
Osvětlení skříně můžete zapínat mechanicky nebo automaticky (Zdroj: Depositphotos.com)

Užitečné doplňky

Dalšími praktickými prvky vnitřního vybavení vestavěných skříní jsou i různé drátěné programy, proutěné koše, botníky, kravatníky a podobně, jež vám pomohou udržet skříň uklizenou a přehlednou.

Řez interiérem vestavěné skříně-1
Součástí vybavení vestavěné skříně může být mnoho užitečných doplňků (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 30. 5. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová