reklama

Vyrobte si lapač snů, který vás ochrání před zlými sny

Lapač snů má silnou moc a velmi dobře působí v každém interiéru. Může být malý i velký. Víte, jak má takový správný lapač snů vypadat, kde má viset a že ten nejúčinnější by neměl být kupovaný, ale ručně vyrobený? Zkuste si ho s námi vyrobit, poradíme vám jak na to.

Lapač snů si nemusíte kupovat, vyrobte si ho (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Lapač snů vyrobený vlastníma rukama 

Lapač snů podle jedné indiánské legendy chytí všechny noční můry do svých sítí, a ty potom do svítání zmizí. Pomohou v tom dřevěné korálky, ale i peříčka, která umí oddělit dobré sny od těch špatných. Jeho základ tvoří kruh, jenž může být vypletený provázkem, vlnou, bavlnou nebo přízí. Zdobí ho korálky, peříčka a kamínky. To, jak moc dekorativně ho vypletete, je jen na vás co preferujete nebo jakou máte náladu. Pokud potřebujete k tvorbě ještě nějakou nápovědu, prohlédněte si blíže náš návod, který vám snad napoví. 

Háčkovaný lapač toho vlastně příliš na výrobu nepotřebuje
Háčkovaný lapač toho vlastně příliš na výrobu nepotřebuje (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co potřebujete na lapač snů?

  • kovový, plastový nebo dřevěný kruh různé velikosti
  • dřevěné korálky
  • peříčka
  • háček
  • macramé šňůru nebo přízi

Postup výroby lapače snů

Základem všeho je magický kroužek
Základem všeho je magický kroužek (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Lapač snů vyrobíte tak, že si nejprve uděláte magické oko – k tomu potřebujete háček a přízi. Nejprve si uháčkujte 8 řetízkových ok. Jakmile jste na konci, tak poslední oko spojte s tím prvním.

Z magického kroužku se pak vytvoří kytička
Z magického kroužku se pak vytvoří kytička (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Druhou řadu vytvoříte tak, že si nejprve uháčkujete pět řetízkových ok, která napojíte na druhé oko v kroužku. Takto budete pokračovat po celém obvodu kroužku. Ve finále vám vznikne kytička, kterou uzavřete pevným okem.

Je jen na vás, jestli si ho ozdobíte korálky
Je jen na vás, jestli si ho ozdobíte korálky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Další řadu háčkujeme 6 řetízkových ok, přičemž do jejího středu vháčkujeme dřevěný korálek. Opětně stejně postupujeme po celém obvodu kytičky. To, zda ale do lapače snů umístíte korálek a kolik jich nakonec bude, je ryze na vás.

Uháčkovaný kruh potom přiháčkujte k základnímu kruhu
Uháčkovaný kruh potom přiháčkujte k základnímu kruhu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Další řada bude mít 7 řetízkových ok – opakujeme postupně, až vytvoříme dostatečně velkou síťku, kterou budeme moci připevnit na základní kruh. Dostatečně velká háčkovaná kytička se potom jednoduchým způsobem přiháčkuje ke kruhu. Utvořte si nejprve jedno řetízkové oko, které potom napojíte na kruh pomocí jednoduchého sloupku. Vytvořte si na kruhu 7 krátkých sloupků, pak si 1 sloupkem přichyťte okraj háčkované výplně. A takto pokračujte po obvodu kruhu.

Utvořit můžete macramé střapce s korálky a peříčky
Utvořit můžete macramé střapce s korálky a peříčky (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nastříhejte si motouzy tak, aby byly dostatečně dlouhé. Přehněte je napůl a pomocí jednoduché smyčky je navažte na spodní okraj kruhu. Následně na střapce prostřednictvím jednoduchého drhacího uzlu navažte peříčka. Pokud si chcete s lapačem trochu pohrát, můžete jej ještě různě provázat – v tom případě použijte techniku macramé.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Parťáci od fochu

Publikováno: 8. 10. 2023, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová