reklama

3 tipy na vybavení, bez kterého se neobejdete při aktivní dovolené

Nenechte si zkazit dovolenou zkazit nepohodlným nebo nevhodným oblečením. Investujte do funkčního oblečení, které vám umožní užívat si dovolenou naplno, bez obav o pohodlí a styl. Co dalšího ještě musíte mít?

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kvalitní funkční oblečení je základním vybavením (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

1. Funkční oblečení na dovolenou

Jakkoliv se může zdát, že funkční oblečení na dovolenou je záležitost spíše na zimní radovánky, opak je pravdou. Sportovní funkční oblečení na léto vám umožní se na dovolené v přírodě bezpečně a pohodlně pohybovat v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách. V létě se kvůli horku potíme více než obvykle. Je tedy velmi důležité, aby nám oblečení pomáhalo odvádět od těla teplo a pot. Na dovolenou Zvolte si takové funkční oblečení na dovolenou, které je především lehké a prodyšné, tedy má nižší gramáž materiálu.

Zapomenout byste neměli ani na bundu, která vás ochrání před větrem, a díky tomu nenastydnete. Funkční mikina a kalhoty zajistí volnost pohybu a odvětrávání, což je ideální pro horské aktivity. Takové oblečení by vám mělo vždy perfektně padnout, nesmí vás škrtit, nebo naopak být příliš volné. Skvělou vychytávkou jsou ploché švy, které neškrábou.

Funkční oblečení vás ochrání před nepřízní počasí
i (Zdroj: Bennon)
Funkční oblečení vás ochrání před nepřízní počasí

2. Kvalitní obuv

Výběr kvalitní obuvi je nezbytný nejen pro celkový komfort, ale hlavně pro bezpečnost během nošení. Trekové boty poskytnou důležitou oporu a stabilitu v terénu, a to i v případě, že nesete na zádech těžkou zátěž, například batoh. Horská procházka znamená kamenitý terén, krátké i dlouhé výstupy a sestupy. Na procházku po kamenech a kořenech je potřeba zpevnění kotníku, abyste předešli případným zraněním a následným bolestem svalů, hlavy či zad.

Někteří cestovatelé preferují volnočasové sandály. Ty jsou ovšem vhodné pro lehčí trasy nebo zkušené trekaře. Lehké a prodyšné sandály volte takové, u nichž  lze regulovat velikost v oblasti paty a také kolem obvodu nohy. Vaše chodidla tak budou fixovaná a nehrozí, že by bota nepříjemně tlačila.

Bez kvalitní obuvi to nejde
i (Zdroj: Bennon)
Bez kvalitní obuvi to nejde

3. Outdoorové vybavení a příslušenství

Kromě základního vybavení, jako je oblečení a obuv, je důležité i na další nezbytnosti, které vám pomohou užít si outdoorovou dovolenou. Při výběru batohu volte takový, který má dostatek úložného prostoru a je ergonomický. Na kvalitu dbejte i u dalších důležitých drobností, jakými jsou sluneční brýle, ponožky nebo pokrývka hlavy.

Mít s sebou to správné vybavení vám umožní vychutnat si aktivní dovolenou naplno. S kvalitním vybavením a kvalitním funkčním oblečením budete připraveni čelit nejrůznějším výzvám horského prostředí, zatímco si v pohodlí vychutnáte krásné výhledy.

Zdroj informací: Bennon

Publikováno: 28. 7. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce