reklama

Bezpečnostní dveře na míru pro váš klidný spánek

Dveře na míru a ideálně ještě bezpečnostní jsou možnost, jak odjet v klidu na dovolenou, do práce nebo si jít lehnout s vědomím, že náš dům a náš byt jsou ochráněny. Každé bezpečnostní dveře by měly být zároveň zvukově odolné a protipožární. A jak takové dveře získat, aby pasovaly přímo vám?

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pořiďte si bezpečnostní dveře na míru (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Bezpečnostní dveře

Patříte mezi ty, koho vzbudí každý podezřelý šramot u vchodových dveří? Nejezdíte kvůli tomu ani na dovolenou, protože se obáváte, že by vás za vaší nepřítomnosti mohli vykrást? V tom případě je nejvyšší čas poohlédnout se po bezpečnostních dveřích, nejlépe přímo na míru vašemu domu či bytu.

Pokud hovoříme o bezpečnostních dveřích, které mají splňovat všechny potřebné certifikáty bezpečnosti, protipožární a protihlukové, bude potřeba oslovit firmu, která se touto výrobou zabývá. Rozhodně to není o tom, změřit si původní dveře a zárubně, pobrouzdat se trochu po internetu a objednat výrobek, který tak nějak splňuje naše očekávání.

Vybírat můžete mezi mnoha dekory a barvami
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vybírat můžete mezi mnoha dekory a barvami
My jsme vsadili na nepřekonatelné ADLO bezpečnostní dveře, které nabízejí hned 4 různé typy těchto dveří, a nabízejí tu nejvyšší možnou kvalitu a bezpečnostní prvky podložené řadou certifikátů. 

Bezpečnostní dveře – 1. až 4. řada 

V první skupině bezpečnostních dveří zmíníme ekonomickou stránku. Typy těchto dveří splňují bezpečnostní certifikát v třídě bezpečnosti BT-1 podle EN 1627 a protipožární provedení E30 podle EN 16034. Zajišťují také tepelnou a zvukovou izolaci, povrchovou úpravu v hladkém designu v několika barevných variantách a disponují tzv. kouřotěsným provedením. Bezpečnost zajišťují dva ocelové plechy, jednoduchý ocelový rám a bezpečnostní zámek první skupiny. Splňují všechny EU normy a certifikáty odolnosti vůči vloupání za velmi přijatelné ceny. Mají 3 až 9 jisticích bodů a záruku na uzamykací mechanismus až 4 roky.

Další bezpečnostní prvky se ukrývají přímo ve dveřích
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Další bezpečnostní prvky se ukrývají přímo ve dveřích

Druhá skupina, to jsou již dveře, které splňují osvědčení NBÚ "důvěrné" a jsou jištěny vyšším počtem různých bodů. Požární odolnost je E30 podle EN 16034. Garantují podstatně vyšší odolnost, než požaduje daná bezpečnostní třída. Mají 11 až 36 jisticích bodů a záruku na uzamykací mechanismus až 17 let.

Třetí skupina má ve dveřích využity všechny zkušenosti s reálným vloupáním, a tak ve více parametrech s jistotou překračuje vysokou ochranu 3. třídy. Důmyslně umístěné jisticí body, jednoduché uzamykání na jedno otočení klíčem, kvalitní a spolehlivý trezorový mechanismus a nejdelší záruka ve své třídě. Pro zvýšení bezpečnosti je možné zajistit dveře do podlahy pro všechny typy dveří v bezpečnostní třídě 3, 4 a 5. Osvědčení NBÚ "tajné".

Ve čtvrté skupině dveře splňují vysokou ochranu 4. třídy za příjemnou cenu dveří o třídu níž.
Dveře odolávají každému těžkému nářadí, a tím posouvají ochranu našeho bytu či domu o krok dál od nejprodávanější 3. třídy, ale hlavně o krok dál od schopností běžných zlodějů. Osvědčení NBÚ "přísně tajné".

Ve skupinách 5 a více nalezneme dveře, odzkoušené a potvrzené certifikovanou zkušebnou, určené k ochraně hodnot, cenností, trezorových a zbrojních místností. Platí zde chráněná konstrukce a technologie výroby dveřního křídla. Dveře vysoké hmotnosti s omezením otvíraní nejsou vhodné na běžné používaní, a jsou určeny pouze v interiérovém provedení. 

Unikátní typ zámku má několik jisticích bodů
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Unikátní typ zámku má několik jisticích bodů
Tip odborníků: 

Věděli jste o tom, že jisticí body do podlahy jsou nejpevnější a díky tomu se stávají nenahraditelnými?

  •  garantují nepřekonatelnost po celou dobu snahy o otevření dveří
  •  zaručují vysokou pevnost ve všech typech podlah

Inteligentní bezpečnostní dveře

Ztrácíte klíče nebo jim už vůbec nedůvěřujete? Máte obavy, že bezpečnostní zámek dokáže šikovný zloděj rozlousknout jako ořech? Nechte si nainstalovat biometrické zamykání prstem nebo číselným kódem, případně mobilním telefonem, kdy dveře plně odemknete i zamknete, a to ve všech jisticích bodech. Tento inteligentní systém zvládne odemknout i zamknout také pomocí bluetooth. Bezdrátově spojenou čtečku otisků prstů integrovanou společně s dotykovou klávesnicí si umístíte podle vaší potřeby v blízkosti dveří tak, aby nepřišla do styku s deštěm. 

Biometrický zámek je prakticky nepřekonatelný
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Biometrický zámek je prakticky nepřekonatelný

Prosklené bezpečnostní dveře? Ale ano

Líbilo by se vám mít ve dveřích částečnou skleněnou výplň? Klidně. Bezpečnostní skla, používaná do těchto typů dveří jsou nerozbitná a některá dokonce i neprůstřelná. Jsou několikavrstvá a proložená bezpečnostní fólií, která odolává i těžkým nárazům.

Sklo je spojené do několika vrstev a je nerozbitné
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Sklo je spojené do několika vrstev a je nerozbitné

Příslušenství

Pokud se vám toto bezpečnostní opatření ve dveřích zdá stále nedostatečné, můžete svoje dveře vylepšit o panoramatické nebo digitální kukátko, bezpečnostní páku a řetízek, přídavné zámky, elektrodoplňky a další komponenty, které z vašich dveří udělají nedobytný hrad.

Bezpečnostní dveře si můžete designově sladit s bezpečnostními zárubněmi a prahem. Bezpečnostní dveře je možné namontovat i do původních zárubní, pokud je to jen technicky trochu možné. Zárubně jsou nerozeznatelné od masivní dřevěné zárubně. Je možné je sladit s barvou dveří. Jsou vysoce odolné vůči oděru, jejich tvrdost a odolnost je porovnatelná s vypalovaným lakem auta.

Řada Termo zárubně pak svým unikátním provedením přerušuje tepelný most a zabraňuje srážení vzdušné vlhkosti z vnitřní strany. Rozměry mohou být typizované, ale i atypické.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Moderní bydlení; ADLO – bezpečnostní dveře s.r.o.

Publikováno: 26. 6. 2023, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová