reklama

Mobilní klimatizace: Pohodlné a přenosné řešení pro vaše letní osvěžení

Klimatizace se stávají běžnou součástí našich domovů, avšak instalace pevných klimatizačních systémů není vždy možná. Řešením je instalace mobilní klimatizace, protože tradiční klimatizace vyžadují složitou instalaci venkovní a vnitřní jednotky, které musejí být propojeny potrubím a kabely. V případě některých činžovních nebo panelových domů není instalace venkovní jednotky vůbec možná.

i (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Sužuje vás horko? Pořiďte si mobilní klimatizaci (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)

Tyto problémy odpadají při použití mobilních klimatizací. Teplo je sice stále nutné odvádět z místnosti ven, to je ale řešeno zpravidla pomocí ohebné hadice, kterou pomocí těsnění vyvedete ven pootevřeným oknem. Klimatizaci pak snadno můžete přes den používat například v obývacím pokoji, na noc si ji přesunete do ložnice.

Pokud plánujete klimatizaci trvale využívat jen v jedné místnosti a nechcete mít z okna neustále vyvedenou hadici, můžete teplo odvádět otvorem ve zdi. Znamená to sice drobnou stavební úpravu, ale na rozdíl od velké jednotky klasické klimatizace budete mít na domě jen malou větrací mřížku.

Moderní klimatizace nabízejí komfortní automatické funkce. Například je můžete připojit pomocí WiFi k internetu a pak ji ovládat aplikací z mobilního telefonu. Není pak problém zapnout klimatizaci na dálku před návratem domů, nebudete se tak vracet do rozpáleného bytu.

Mobilní klimatizace je praktická
i (Zdroj: HECHT MOTORS s.r.o.)
Mobilní klimatizace je praktická

Některé klimatizace lze přepínat i do režimu topení. Jelikož takové vytápění funguje na principu tepelné výměny, provoz je ekonomičtější než v případě použití klasického přímotopu. Vybrané modely klimatizací dokonce umí automaticky přepínat režim chlazení/topení podle nastavené teploty. V naší zeměpisné šířce není nic neobvyklého, že denní teploty se mohou pohybovat okolo 30 °C, v noci pak klidně teplota klesne i k 10 °C. Automatická klimatizace pak může přes den chladit a v noci, když teplota klesne, sama se přepne do režimu vytápění. Bude tak v místnosti nepřetržitě udržovat konstantní teplotu.

Tip: Mobilní klimatizace s možností využití coby tepelné čerpadlo (topení).

Klimatizace automaticky udržuje nastavenou teplotu. Pokud je v místnosti teplota vyšší než nastavená, klimatizace se automaticky nastaví do režimu chlazení. Po dosažení nastavené teploty se klimatizace přepne do režimu „ventilátor“. Jestliže teplota v místnosti klesne pod nastavenou úroveň, klimatizace se automaticky přepne do režimu vytápění.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit, že mobilní klimatizaci si s sebou snadno můžete vzít v létě například na chalupu.

Zdroj informací: HECHT MOTORS s.r.o.

Publikováno: 24. 6. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce