reklama

Bydlete chytře s porcelánovými vypínači

Porcelánové zásuvky, vypínače a světla vyhoví náročným požadavkům moderních interiérů nejen pro svůj nadčasový minimalistický design, ale také díky praktickým funkcím. Dopřejte si opravdové pohodlí domova a ovládejte osvětlení pouhým pohybem, přizpůsobte si intenzitu světla nebo svůj vypínač napojte na chytrou domácnost.

i (Zdroj: KATY PATY design)
Moderní bydlení oživí porcelánové zásuvky i vypínače (Zdroj: KATY PATY design)

Ovládání nejen světel

Porcelánové vypínače zdaleka neslouží jen k rozsvěcování a zhasínání světel. Můžete jimi jednoduše ovládat i své domácí spotřebiče, topení, žaluzie, zvonek nebo garážová vrata. V nabídce je také porcelánový elektronický otvírač dveří, který umožňuje bezdotykové otevírání pomocí čipu nebo karty.

Mnohostranné využití pak nabízí čtyřcestné otočné vypínače. Každá jejich poloha totiž umožňuje ovládat nejen odlišné svítidlo, ale i zařízení. Pomocí jediného čtyřcestného mikrospínače tak budete mít kontrolu nad celou místností. Tyto vypínače se navíc díky svému nadčasovému designu skvěle hodí do komerčních prostorů, moderního interiéru, rekonstruovaného bytu i na chalupu.

Světlo má vliv na vaši náladu
i (Zdroj: KATY PATY design)
Světlo má vliv na vaši náladu

Světlo na každém kroku

Potřebujete si v noci rozsvítit a poslepu na stěně složitě hledáte správný vypínač? Vyměňte ho raději za porcelánové pohybové čidlo, které zvládne snímat pohyb i pod úhlem 360 °. Čidlo má dosah až 9 m, takže vám spolehlivě posvítí na cestu i přes celou halu či chodbu. Dobu jeho sepnutí navíc můžete regulovat dle potřeb v rozpětí 5 sekund až 3 minuty. Po nastaveném čase se samo vypne, dokud ho neaktivujete dalším pohybem.

Ovlivňujte náladu svého domova

Každá domácí činnost si žádá odlišnou intenzitu světla. Zatímco při vaření nebo úklidu je důležité nepřehlédnout žádný detail, během společných hovorů, odpočinku u knihy nebo sledování filmu naopak oceníme lehké přítmí. Je proto dobré pořídit si stmívače, které napojením například na LED žárovky z šetrně pískovaného satináta dokážou proměnit náladu v domě či bytě přesně podle vaší chuti.

Světlo v minimalistickém designu
i (Zdroj: KATY PATY design)
Světlo v minimalistickém designu

Zapomeňte na ruční zhasínání

Kromě stmívačů jsou chytrým pomocníkem nejen do domácnosti také časovače. Instalují se pod strojek vypínače a umožňují automatické vypnutí světla nebo například ventilátoru. Přidržením jednoduše nastavíte dobu svícení, která se může pohybovat v rozsahu od 0,5 sekundy až do 20 hodin. Po uplynutí zvoleného času světla sama zhasnou. Už se vám tak nestane, že před spaním usnete u knihy a lampička zůstane svítit celou noc. Časovač také oceníte do chodby nebo dětského pokoje, pokud děti nejsou zvyklé usínat při tmě.

Omezte nevzhledné kabely

Součástí moderní domácnosti je také velké množství elektroniky. Porcelánové zásuvky se proto vyrábějí i s koncovkami pro reproduktory, anténu, HDMI či PC kabel. Zásuvky také velmi často využíváme k nabíjení svých chytrých zařízení – ať už je to mobilní telefon, notebook, tablet nebo bezdrátová sluchátka. Aby vaši designovou porcelánovou zásuvku zbytečně nezakrývala externí nabíječka, pořiďte si USB zásuvku, která má nabíječku integrovanou přímo uvnitř krabičky. Nainstalovat si ji můžete třeba do ložnice k nočnímu stolku, do obývacího pokoje nebo pracovny.

Zdroj informací: KATY PATY design

Publikováno: 25. 6. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce