reklama

Vychutnejte si léto na zahradě nebo terase s moderním zahradním nábytkem a dekoracemi

Užijte si letní období naplno a proměňte svou zahradu nebo slunnou terasu v oázu pohodlí a krásy. Klíčem k dokonalému venkovnímu prostředí je moderní zahradní nábytek a stylové dekorace, které dokáží prostor zvelebit a vytvořit příjemné prostředí.

Správná volba zahradního nábytku je pro vaši pohodu naprosto zásadní (Zdroj: ASKO - NÁBYTEK, spol. s r.o.)

Nejžhavějším trendem v zahradním nábytku posledních let jsou lehké kovové, umělohmotné nebo ratanové kusy v přírodních zemitých odstínech, které se nádherně sladí se zahradou. Připravte se na nezapomenutelné letní zážitky ve vašem vlastním stylovém venkovním prostoru.

Při výběru zahradního nábytku je vedle umístění důležité také to, k čemu by měl primárně sloužit. Chtěli byste vybudovat útulný koutek k posezení a relaxaci? Nebo jídelnu, ve které se může sejít celá rodina? Pokud máte dostatek prostoru, můžete si dovolit vybrat větší sestavu. Na balkon je naopak lepší sáhnout po subtilních vzdušných a téměř neviditelných kouscích. Díky tomu nebude prostor působit zahlceným a stísněným dojmem.

Zahradní nábytek může mít mnoho podob
Zahradní nábytek může mít mnoho podob (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co se týče materiálu, trendům vévodí především kovový zahradní nábytek a umělý ratan či plast. Do popředí se dostávají nyní hlavně zemité, přírodní tóny zahradního nábytku, které pěkně splynou s okolní zelení a působí velmi přirozeně. Tyto materiály jsou navíc prakticky bezúdržbové. Během sezóny stačí zahradní nábytek občas otřít a na zimu se vyplatí uskladnit ho do zahradního přístřešku nebo ukrýt pod plachtu.

Dřevěný teakový zahradní nábytek je také velice líbivý, avšak jeho údržba nemusí být pro každého. Aby si udržel svou krásnou medovou barvu a nerozklížila se konstrukce, je potřeba jej pravidelně napouštět speciálními přípravky proti vlhkosti. Za jeho půvab to ale stojí. Dřevěný zahradní nábytek dodá vaší zahradě jižanské kouzlo, které vás bude lákat k příjemné siestě.

Dřevěný zahradní nábytek potřebuje pravidelnou údržbu
Dřevěný zahradní nábytek potřebuje pravidelnou údržbu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Dekorace mají své místo i ve venkovním prostoru. Na zahradě či balkoně hrají prim květiny, které nás přenesou do oázy uprostřed přírody. Obklopte se zelení ve větších i menších květináčích, které se nebojte rozmístit v hojném počtu okolo posezení. Velkou parádu udělají také světýlka, ať už závěsná, nebo různé lucerny a lampy. Živé květiny na stole jsou vždy skvělou volbou. Nesmějí chybět ani textilní dekorace, které posezení příjemně osvěží

Zdroj informací: ASKO - NÁBYTEK, spol. s r.o.

Publikováno: 30. 6. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce