reklama

Dětský bazén pro nejmenší plaváčky

K létu a prázdninám rozhodně patří vodní radovánky a koupání v bazénu. Pokud přemýšlíte o tom, že byste svým malým ratolestem chtěli dopřát požitek z koupání, ale na velký bazén není prostor ani peníze, pak může být řešením pořízení dětského nafukovacího bazénu. Na co se při výběru dětského bazénu zaměřit a na co si dát pozor?

Dětský bazén pro nejmenší plaváčky (Zdroj: Depositphotos.com)

Nafukovací dětské bazény a jejich výhody

Nejlevnější variantou bazénů jsou bezesporu nafukovací bazény. Jejich výhodou je nejenom cena, ale také snadná manipulace, prostorová nenáročnost a hlavně údržba. Pro děti všech věkových kategorií je to ta nejvhodnější varianta domácího venkovního koupání. Stačí jen vybrat správnou velikost a tvar dětského bazénu. K dostání jsou i bazény i pro děti od jednoho roku věku.

bazén pro děti
Ideální volbou dětského bazénu je bazén nafukovací (Zdroj: Depositphotos.com)

K sestavení nafukovacího bazénu nepotřebujete žádné speciální nářadí, plně postačí vlastní plíce anebo kompresor. Dětský nafukovací bazén nevyžaduje velký prostor ani jeho přípravu. Lze ho umístit přímo na trávník nebo na terasu nebo dokonce na balkón. Jen samozřejmě pozor na vytopení sousedů!

Proti protržení dna a také pro pohodlnější posezení je vhodné pod bazének umístit podložku. I když bazénky pro ty nejmenší často mívají nafukovací dno, které může být navíc opatřeno protiskluzovou úpravou, která eliminuje riziko uklouznutí a pádu. Mimo sezónu nebo v případě nepříznivého počasí bazének jednoduše složíte – necháte ho vyschnout, vyfouknete a uložíte do dalšího použití.

nafukovací bazén pro nejmenší
Bazény pro děti mívají pestré barvy, pro ty nejmenší je vhodné volit bazén se sluneční stříškou (Zdroj: Depositphotos.com)

I údržba bazénu je velmi snadná, jednoduše můžete každý den vodu vyměnit. Není nutná péče o bazénovou vodu v podobě speciálních přípravků. Dokonce není nutné pořizovat ani filtraci.

Volba nafukovacího bazénku je vhodná i s ohledem na dětskou bezpečnost. Nehrozí riziko poranění. A také díky relativně malému množství vody nehrozí dítěti nebezpečí utopení.

dětský bazén
Radovánky při koupání v bazénku si užijí malí i velcí (Zdroj: Depositphotos.com)

Jak vybrat dětský bazén?

Dětské bazény jsou k dostání v řadě velikostí i variant. Velmi oblíbené jsou bazénky, do kterých je zároveň integrované veselé stínítko nebo stříška proti slunci. Malému plaváčkovi tak nehrozí úžeh. Také design dětských bazénů je přizpůsobený jeho malým uživatelům a často bývá zdobený oblíbenými kreslenými postavičkami a dětskými motivy. Na výběr je také množství tvarů – nemusíte zůstat pouze u kruhového tvaru, radost při cachtání bude dvojnásobná, pokud bude mít bazén například tvar loďky.

nafukovací bazén pro větší děti
Pro větší děti je možné zvolit celé nafukovací bazénové centrum s různými atrakcemi (Zdroj: Depositphotos.com)

Ty větší bazénky mívají integrované i různé zábavné prvky – skluzavku, vodotrysk, vodopád, různé hračky, sedátka apod. U těch opravdu rozměrných dětských bazénů pak můžete vybrat celé bazénové hrací centrum. Ta pak již bývají náročnější na prostor i množství vody, ale děti si v nich zábavu 100 % užijí.

nafukovací bazénové centrum
Při koupi dětského bazénu věnujte pozornost atestaci použitého materiálu i barev (Zdroj: Depositphotos.com)

Při koupi byste samozřejmě také měli věnovat pozornost výběru prodejce, pročíst si reference, záruky poskytované výrobcem. Určitě bychom s ohledem na kvalitu plastu i provedení bazénku varovali před levnými neprověřenými výrobky.

Na co si dát u nafukovacích bazénů pozor?

Protože se v bazénku bude nejčastěji koupat vaše dítě, rozhodně se zajímejte o materiál, z jakého je nafukovací bazén vyrobený a jaké jsou na něm použité barvy. Vše by mělo splňovat přísné podmínky atestací výrobků pro děti. Určitě bychom s ohledem na kvalitu plastu i provedení bazénku varovali před levnými neprověřenými výrobky.

děti v bazénu
I když je vody v dětském bazénu málo, nikdy při koupání nenechávejte děti bez dozoru (Zdroj: Depositphotos.com)

Při koupi byste samozřejmě také měli věnovat pozornost výběru prodejce, pročíst si reference i například poskytované záruky.

Důležité je pamatovat na to, že životnost nafukovacích bazénů je omezená. Měli byste dát pozor na jejich protržení. Při správné údržbě a péči vám však dětský bazének může sloužit i několik sezón.

Ačkoliv jsou nafukovací bazény vhodné i pro ty nejmenší děti, nikdy je nenechávejte ve vodě samotné bez dozoru!

Publikováno: 24. 5. 2019, Autor: Andrea Drobílková, Profil autora: Andrea Drobílková