reklama

Vestavěné skříně, inspirace, která vám usnadní výběr

Vestavěné skříně nejsou zrovna tou nejlevnější záležitostí, ale představují velmi dobrou investici. Takovéto skříně totiž nabízí dostatek úložného prostoru. Jenže abyste si je mohli užívat, je nezbytné před pořízením promyslet pár velmi důležitých věcí. Řekneme vám jakých. Poradíme vám s výběrem. A doufáme, že tu na vás čeká i inspirace. Rozhlédli jsme se za vás po těch nejzajímavějších vestavěných skříních, tak snad mezi nimi najdete takovou, která se vám bude líbit.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vestavěné skříně - inspirace (Zdroj: Depositphotos.com)

Co jsou vestavěné skříně - inspirujte se

Vestavěné skříně představují nábytek, který je vestavěný, čili vložený do určitého prostoru. Díky tomu dosáhnete efektivnějšího využití daného místa. Jde o praktickou záležitost, která vám ušetří místo. Působí velice esteticky a hodí se do velkých i malých místností. Tu je trocha inspirace jak mohou takovéto skříně vypadat:

Vestavěné skříně v ložnici
Ložnice s postelí je vyvedená v zemitých barvách (Zdroj: Depositphotos.com)
Vetavěné skříně v předsíni
Vestavěná skříň se zrcadlem opticky zvětší prostor (Zdroj: Depositphotos.com)
Moderní vestavěné skříně
Vestavěné skříně mohou mít moderní design (Zdroj: Depositphotos.com)
Vestavěná skříň klasického stylu
Vestavěná skříň klasického stylu (Zdroj: Depositphotos.com)

Jak si vybírat vestavěné skříně

Chcete vestavěnou skříň, ale nevíte si rady s jejím výběrem? Začněte s tím, že si nejprve dobře promyslíte, co byste do ní chtěli ukládat. Jinak totiž vypadá skříň, do níž ukládáte oblečení a jinak ta, v níž máte uloženy boty nebo třeba hračky. Kde by měla stát? Půjde o atypický prostor? Tak by měla vypadat další otázka. Podle toho, co odpovíte, pak vybírejte typ vestavěné skříně. Dále zvažte, z čeho by měly být vyrobeny dveře skříně. V dnešní době máte na výběr. Je jen na vás, jestli chcete dveře dřevěné, dýhované, z lamina, skleněné či třeba proplétané. Mělo by být jejich součástí i zrcadlo? A pak ještě jedna důležitá otázka - jak vysoká by ta vestavěná skříň měla být? Zhotovení do stropu je ideální, protože tím získáte spoustu prostoru. Do horní části skříně pak můžete ukládat sezónní oblečení.

Montáž vestavěné skříně
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Výběr firmy pro montáž vestavěné skříně je důležitý

Vnitřní uspořádání šatní skříně

K základním parametrům vestavěné skříně patří i rozvržení vnitřního prostoru. To, jak by měl být vnitřní prostor uspořádán, je však ryze individuální. Optimálně by měl obsahovat několik zásuvek, police, drátěné koše a tyče pro zavěšení ramínek. Zásuvky by přitom neměly být výše než 120 centimetrů nad zemí.

S vnitřním vybavením to ale ženy a muži vidí jinak. Mají totiž zcela odlišné potřeby, a to je při výběru vestavěné skříně nutné brát v úvahu. Tato skutečnost dost výrazně podmiňuje rozložení vybavení skříně. Ženy třeba ocení více zásuvek pro doplňky, kvalitní osvětlení a zrcadlo, muži zase využijí kravatovník, speciální držák na kalhoty a pak také nějaké boxy a krabice.

Vnitřní uspořádání vestavěné skříně
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vnitřní uspořádání skříně lze uzpůsobit individuálním potřebám

Na co si při výběru vestavěné skříně dávat pozor

  • Při výběru vestavěné skříně nepodceňujte to, z čeho a jak je vyrobená. Jádro skříně dost významně ovlivňuje její životnost.
  • Vězte, že se vám vždy vyplatí investovat spíše do hliníkových rámů než do těch ocelových. V případě posuvných dveří jsou vhodnější kolečka s ložisky, které něco vydrží a nebudou vrzat.
  • Pakliže jde o skříň vyrobenou na míru, je dost důležité vybrat i tu správnou firmu. Dobrá firma vám nabídne nezávaznou kalkulaci zdarma, nebude jí činit problém vytvořit 3D návrh a skříň je schopná zhotovit do třech týdnů. Cena je zde až na posledním místě. 
  • U výběru firmy se zajímejte i o to, jakým způsobem probíhá montáž, co všechno je v ceně a jestli platíte zvlášť za dopravu. 
Skříň z lamina
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Otevřená vestavěná skříň z lamina

Nepodceňujte osvětlení vestavěné skříně

Osvětlení těchto skříní může být vnitřní, ale i vnější. U vnějšího si můžete stínit, když budete před skříní. Vnitřní světlo osvětluje vnitřní police i šatní tyč, takže vám usnadňuje orientaci v prostoru. Samotná svítidla mohou fungovat na baterky nebo akumulátor. Nejvíce se sem hodí LED světla, která jsou úsporná a při svícení se nezahřívají.

Ložnice s vestavěnými skříněmi
Ložnice s vestavěnými skříněmi (Zdroj: Depositphotos.com)
Vestavěná skříň z lamina se zrcadlem
Vestavěná skříň z lamina se zrcadlem (Zdroj: Depositphotos.com)

Podívejte se, jak mohou takové vestavěné skříně vypadat. Tu je naše další inspirace:

Otevřená vestavěná skříň
Otevřená vestavěná skříň v bílém provedení (Zdroj: Depositphotos.com)
Vestavěná skříň s obývací stěnou
Vestavěná skříň s obývací stěnou (Zdroj: Depositphotos.com)
Bílá vestavěná skříň
Bílá vestavěná skříň (Zdroj: Depositphotos.com)
Vestavěná skříň v šatně
Vestavěná skříň v šatně (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 15. 5. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová