reklama

Hračky do vody pro malé i velké

Koupací sezóna v plném proudu a u vody je nuda? Už nebude, když si s sebou vezmeme hračky, kterými zabavíme jak malé, tak i dospělé. Velkou legraci si užijeme jak s hračkami nafukovacími, tak třeba se stříkací pistolí a míčem. Ti nejmenší si jistě nejvíc vyhrají s kbelíčkem a lopatičkou. A nakonec, vrátit se do dětských let a ukázat svým dětem, jak se staví hrad z písku, bude zábava pro celou rodinu.

Hračky do vody nejsou zdaleka doménou jen těch nejmenších. V nabídce hraček nalezne uspokojení celá rodina. Ať už si s sebou k vodě vezmeme nafukovací lehátko, vodní pistoli nebo potápěcí soupravu, máme o zábavu postaráno.

Nafukovací hračky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nafukovací kruh poslouží nejen neplavcům, ale i jako zdroj relaxu ve vodě

Nafukovací hračky

Mezi nafukovací hračky do vody na první místo patří kruhy. Jsou vyráběny v mnoha velikostech. Pro nejmenší děti do 1 roku mají speciální sedací kříž uvnitř kruhu, aby nám miminko nevypadlo. Tyto kruhy mají také opěrku na záda a 4 nafukovací komory, čímž se kruh stává velmi stabilní a nehrozí jeho překlopení. Kruhy jsou vyráběny ze 100% vinylu, který je zdravotně nezávadný. Vhodné jsou jak do sladké vody, tak k moři a do bazénů s chemicky upravovanou vodou.

Kruhy pro miminka mají bezpečnostní prvky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Kruhy pro miminka mají bezpečnostní prvky

Kruhy pro větší děti jsou ze 100% polyvinylchloridu (PVC) bez ftalátů, takže splňují podmínky zdravotní nezávadnosti. Pokud nenavštěvujeme za účelem nákupu hraček do vody tržnice a nenakupujeme na neprověřených e-shopech, máme jistotu, že spoje u těchto kruhů jsou umístěny tak, aby nedráždily pokožku. Hitem posledních několika sezón jsou obrovské kruhy, které jsou určeny nejen pro dospělé, ale i pro větší děti. Vybírat můžete z rozličného sortimentu: od růžových plameňáků, přes sněhobílé labutě, až třeba po bláznivě vypadající nafukovací obří donuty. 

Nafukovací plameňák
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nafukovací obří plameňák je hitem sezóny

Všechny kruhy musí být vybaveny ventilkem pro snadné nafukování a větší kruhy nabízí i madla pro snadnou manipulaci. Kromě nafukovacích kruhů se nabízí nafukovací matrace neboli lehátka. Jsou ideálním společníkem pro horké dny nejen na pláž, ale i do vody, kde poskytnou možnost lenošení a slunění se. Lehátka jsou vyrobena z PVC a stejně jako kruhy bývají potištěna veselými motivy. Lehátka jsou určena pro dospělé a děti od 6 let.

Lehátko do vody umožní zábavu všem
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nafukovací lehátko do vody umožní zábavu všem

Další, a to zejména pro malé děti, jsou nafukovací hračky ve tvaru nejrůznějších zvířátek a předmětů denní potřeby. Platí pro ně stejná kritéria jako pro kruhy a lehátka - musí být z měkčeného PVC a zdravotně nezávadné.

Stříkací pistole

Vodní pistole jsou plastové napodobeniny pušek a pistolí. Mají nádržku na vodu a pomocí ruční pumpičky vystřikují vodu do větší vzdálenosti. Jejich provedení je barevné a ovládat je zvládnou i děti mladší 5 let. Pokud jsou vybaveny drobnými součástkami, nedoporučuje se je dávat dětem mladším 3 let, které by tyto součástky mohly spolknout nebo vdechnout. S vodními pistolemi si vyhrají jak malí, tak i dospělí. Na podobném principu pracují i vodní děla, která jsou vyrobena z měkké pěny na rozdíl od pistolek, které jsou z pevného plastu.

Stříkací pistole
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Bez stříkacích pistolí by zábava nebyla dokonalá

Bábovičko, poveď se mi...

Jistě každý z nás v dětském věku vlastnil barevný plastový kyblíček, lopatičku a sadu báboviček s nejrůznějšími tvary. Třebaže tyto hračky naše děti využijí spíše na břehu, pískovišti nebo na pláži, přesto je lze použít i ve vodě. Obzvlášť oblíbenou zábavou všech špuntů je nalít spícímu tátovi na dece plný kyblíček vody za krk. Tyto plastové, barevně provedené hračky pak dokážou zaměstnat celou rodinu při stavbě toho největšího a nejkrásnějšího hradu na celém světě. Kyblíčky je možné zakoupit jak kulaté, tak hranaté a k žádnému kyblíčku nesmí chybět plastová lopatička, hrabičky, popř. konvička. A bábovičky jsou nedílnou součástí každé takové soupravy. Oblíbené jsou ve tvaru mořských živočichů, ovoce, zeleniny nebo domácích zvířat. Malí stavitelé hradů z písku pak mohou dokonce písek a vodu přepravovat v dětském plastovém kolečku a nebo si pod stromeček od Ježíška přát nefalšovanou Tatru, kterou důvěrně znali i jejich tatínkové. Kovové hračky nejsou k vodě vhodné, protože velmi rychle podlehnou korozi.

Plastové hračky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Bábovičky a kbelíček nesmí chybět na žádné pláži

Gumová zvířátka

Gumová a plastová zvířátka rozvíjí v našich dětech fantazii, ale učí je i bezpečně rozpoznat alespoň ta základní. Tedy, pokud nejsou zvířátka vyvedena v uměleckém slohu kubismu a nepokřivují dětem již zažité pořádky o tom, jak by mělo dané zvířátko vypadat. Výběr figurek je na rodičích, ale jistě by nikdo nechtěl svému dítěti tvrdit, že slepička je fialová, pes má kravské rohy a žirafa nosí na nohách kolečkové brusle. Tato zvířátka se dají koupit jako jednotlivé kusy, i jako více oblíbené sady, zaměřené na zvířata z farmy, zvířata ze ZOO nebo mořská zvířata. Pro úplně nejmenší jsou určena měkká, gumová zvířátka, která po zmáčknutí pískají nebo vydávají jiné zvuky. Děti předškolního věku i menší školáci určitě využijí zvířátka z tvrzené gumy, se kterými mohou zažít spoustu dobrodružství. Gumová zvířátka jsou vyrobena tak, aby si s nimi malé děti mohly hrát ve vodě a díky široké spodní části na vodě plavou a nepotápí se. 

Gumové hračky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Gumová zvířátka jsou oblíbenou hračkou pro nejmenší

Potápěcí soupravy

Šnorchl, ploutve a brýle jsou souprava na potápění, která nemůže chybět nejen na žádné zahraniční dovolené, ale lze je využít i při hrách v bazénu. Jsou určeny dle velikosti pro děti i dospělé, a pokud nebudou vyžadovat profesionální soupravu do hlubokých vod Tichého oceánu, vystačí si s plastovým provedením. Od dob, kdy do každých potápěčských brýlí ihned při potopení pod hladinu teklo, uběhlo už hodně vody a i plastové potápěčské vybavení prošlo revolucí. Dnešní brýle pod vodu jsou vybaveny dvojitým sklem, optimální utěsnění zajišťuje perfektní vodotěsnost díky pružné a měkké silikonové těsnící gumě, nastavitelné podle obvodu hlavy. Některé brýle mají i nástavec na upevnění podvodní kamery. Moderní šnorchly jsou vybaveny plovákem, který zabraňuje vdechnutí vody při potápění, ergonomicky tvarovaný krk šnorchlu zabraňuje obolavění čelisti, pohodlný a tvarovaný náustek je vyměnitelný a vyrobený ze silikonu. Je opatřen nastavitelnou svorkou na připevnění k masce. Bez ploutví by pak potápění nemělo tu správnou šťávu. Ty kvalitní jsou vyrobeny z pevného, odolného a pružného polypropylenu. Pata bývá volná a disponuje upínacím páskem a přezkou. Délka ploutví je odstupňována podle způsobu použití. 

Potápěcí souprava
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Potápět se můžeme nejen v moři, ale i v bazénu

Mezi hračky, které používáme na dovolených sami nebo je používají naše děti, je spousta dalších, které v našem výčtu chybí. Např. dětské bazénky, ve kterých si vyhrají hlavně ti nejmenší a dokonce do nich můžeme pod dozorem posadit i batole. Jedná se buď o klasické trojvrstvé nafukovací bazénky a nebo "vychytanější" se stříškou a dalšími komponenty. Jedním z největších nafukovacích předmětů do vody jsou velmi oblíbení nafukovací delfíni či kosatky s madly pro udržení se na těle ryby. 

Nafukovací kosatka
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Na nafukovací kosatce se vyřádí malí i velcí

Mnozí muži, odkojeni vesnickým rybníkem, nám dají zas za pravdu, že nejideálnější hračkou do vody je dětský nafukovací rukávek, který přesně pojme vychlazeného lahváče. Dětské rukávky jsou plnohodnotnou náhražkou nafukovacích kruhů. A ten, kdo z dětí kdy vlastnil nafukovací nebo jiný člun, kajak nebo malou loďku, byl nekorunovaným králem vodních toků od Šumavy až po Krkonoše.

Moderní doba si žádá moderní hračky. A tak, jak se vše vyvíjí, mění se i pomůcky pro hraní si ve vodě. V současné době jsou pro velké v kurzu místo surfů paddleboardy, kneeboardy a wakeboardy. Že o těchto pomůckách nic nevíte? O nich si povíme třeba příště. Prostě, v nabídce hraček do vody si vybere každý, malý objevitel vodních radovánek i dospělý.

Paddleboard
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Paddleboard můžeme použít na moři i v rybníku

Publikováno: 25. 5. 2019, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.