reklama

Vyrobte si truhlíky z recyklátu přizpůsobené vlastním potřebám

Jaro je v plném proudu, a ačkoliv se blížíme ke konci jarní sezóny, stále je čas využít příležitost k zasazení nových květin nebo zeleniny. Pokud jste však nestihli připravit záhony včas, není důvod k zoufalství. Můžete se jednoduše pustit do výroby vlastního truhlíku. Co k tomu potřebujete? Materiál, který je odolný a vyžaduje minimální údržbu, a tím je recyklovaný plast.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Občas se stane, že na podzim už prostě nezvládnete připravit záhonky na novou sezónu. Ať už je to pro nedostatek času, pěkného počasí, anebo prostě zapomenete. Přesto na jaře chcete zasadit květiny, bylinky nebo zeleninu. Jak takový problém vyřešit? Pořiďte si vyvýšený záhon z recyklovaného materiálu. Díky jeho složení nebudete muset řešit ošetření dřeva, jak je tomu u klasických dřevěných výrobků. 

Truhlík je dodáván jako skládačka, sestavení není přesto nijak náročné
i (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Truhlík je dodáván jako skládačka, sestavení není přesto nijak náročné

Traplast

Traplast je materiál vyráběný recyklací plastového odpadu. Má mnoho výhod. Jednou z nich je váha materiálu. Pokud z takových palubek sestavíte třeba právě vyvýšený záhon, nemusíte volat techniku, abyste jej přemístili na vhodné místo. Ani pokud zůstane trvale na dešti, nestane se, že by nabobtnal a zdeformoval se, a to díky jeho nulové nasákavosti. Další výhodou je jeho mrazuvzdornost. Ani při třeskutých mrazech nepopraská. 

S materiálem se dobře pracuje. Můžete jej řezat stejně jako dřevo, ať už klasickou ruční pilou, nebo elektrickou. Spojovat lze vruty. Můžete do něj vrtat, opracovávat jej běžnými nástroji, netřeba následná údržba v podobě impregnování a nátěru.

Materiál traplast nepotřebuje natírat, neshnije, nepopraská, nepřemrzne
i (Zdroj: Pavel Kutil Zeman)
Materiál traplast nepotřebuje natírat, neshnije, nepopraská, nepřemrzne

Vyvýšený záhon

Vyvýšený záhon je dodáván v rozloženém stavu, přesto jeho sestavení zvládne každý trošku zručný kutil či kutilka. Třebaže je materiál záhonu lehký, je dobré jej sestavovat v místě, kde bude trvale umístěn. Část palubek je dodávaná v systému pero - drážka, součástí dodávky jsou i vruty se zapuštěnou hlavou potřebné délky. Dle návodu jednoduše sestavíme jednotlivé díly.

Zdroj informací: autor článku

Publikováno: 20. 4. 2024, Autor: Pavel "Kutil" Zeman (text a foto), Profil autora: Redakce