reklama

Láďa s Pavlem Zemanem vyrábí truhlíky z materiálu Transform

Jaro je v plném proudu, přesto je stále ještě čas zasadit nějaké květiny i zeleninu. A pokud jste si nepřipravili záhony včas, zkuste se pustit do výroby truhlíku. Využijte k tomu materiál, který nepotřebuje žádnou další údržbu - recyklovaný plast.

Vyvýšený truhlík na květiny z recyklovaného materiálu (Zdroj: Pavel "Kutil" Zeman)

Občas se stane, že na podzim už prostě nezvládnete připravit záhonky na novou sezónu. Ať už je to pro nedostatek času, pěkného počasí a nebo prostě zapomenete. Přesto na jaře chcete zasadit květiny, bylinky nebo zeleninu. Jak takový problém vyřešit? Pořiďte si vyvýšený záhon z recyklovaného materiálu. Díky jeho složení nebudete muset řešit ošetření dřeva, jak je tomu u klasických dřevěných výrobků. 

Truhlík je dodáván jako skládačka, sestavení není přesto nijak náročné
Truhlík je dodáván jako skládačka, sestavení není přesto nijak náročné (Zdroj: Pavel "Kutil" Zeman)

Materiálu Traplast™

Traplast™ je vyráběn recyklací plastového odpadu. Má mnoho výhod. Jednou z nich je váha materiálu. Pokud z takových palubek sestavíte třeba právě vyvýšený záhon, nemusíte volat techniku, abyste jej přemístili na vhodné místo. Ani pokud zůstane trvale na dešti, nestane se, že by nabobtnal a zdeformoval se, a to díky jeho nulové nasákavosti. Další výhodou je jeho mrazuvzdornost. Ani při třeskutých mrazech nepopraská. 

S materiálem se dobře pracuje. Můžete jej řezat stejně jako dřevo, ať už klasickou ruční pilou nebo elektrickou. Spojovat lze vruty. Můžete do něj vrtat, opracovávat jej běžnými nástroji, netřeba následná údržba v podobě impregnování a nátěru.

Materiál Traplast™ od Transformu nepotřebuje natírat, neshnije, nepopraská, nepřemrzne
Materiál Traplast™ od Transformu (Zdroj: Pavel "Kutil" Zeman)

Vyvýšený záhon z materiálu Traplast™

 Vyvýšený záhon je dodáván v rozloženém stavu, přesto jeho sestavení zvládne každý trošku zručný kutil či kutilka. Třebaže je materiál záhonu lehký, je dobré jej sestavovat v místě, kde bude trvale umístěn. Část palubek je dodávaná v systému pero - drážka, součástí dodávky jsou i vruty se zapuštěnou hlavou potřebné délky. Dle návodu jednoduše sestavíme jednotlivé díly. Více o produktech i materiálu Traplast™ se dozvíte na stránkách www.recyklace.cz.

 

Publikováno: 25. 4. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce