reklama

Vyrobte si věnec s velikonoční tématikou z přírodnin

Každé roční období má své kouzlo, ke každému se váží určité tradice a každá hospodyňka chce k dané době vyzdobit svůj příbytek. Pokud máte chuť tvořit, zkuste si podle našeho návodu vyrobit velikonoční věnec z přírodního materiálu s živými květy. Květiny si vyberete takové, které jsou milé vašemu srdci, nebo které ladí k vašemu interiéru.

Velikonoční věnec z přírodnin s živými květy (Zdroj: Depositphotos.com)

Výhodou vlastnoručně vyrobené dekorace je to, že stejnou nenajdete u nikoho jiného. Bude to originál přesně podle vašich představ. A protože fantazii se meze nekladou, můžete na jeden základ vyzkoušet několik různých dekorací, které vykouzlí pohodu v každém ročním období. 

Co budete potřebovat?

  • seno
  • provázek
  • živé květiny
  • ampulky na vodu
  • křepelčí vajíčka
  • tavnou pistoli
  • nůžky
Materiál na výrobu věnce
Co vše je potřeba na výrobu velikonočního věnce z přírodnin? (Zdroj: Depositphotos.com)

Jak tedy postupovat?

1. Nejdřív si připravíme základ věnce ze sena. Pokud nemáte doma nasušené seno pro zvířátka, zastavte se v některém obchodě pro kutily nebo ve zverimexu a kupte si balík sena pro doma chované hlodavce. Dobré je si seno rukou trochu učesat, lépe se vám bude svazovat a tvarovat do kolečka. Svažte si přírodním provázkem první otýpku, postupně přidávejte další a další, obmotávejte provázkem a postupně vytvarujte věnec. Konec sena položte přes počátek a opět upevněte provázkem. 

Seno svázat
Ze sena vytvarujeme věnec (Zdroj: Depositphotos.com)
Obmotat provázkem
Seno zpevníme provázkem (Zdroj: Depositphotos.com)

2. Nyní je korpus hotový a můžeme začít s připevňováním dekorací.  Protože je jaro, kvetou kočičky, můžete věnec nazdobit větvičkami kočiček. Pokud je vám líto kočičky trhat, nastříhejte si pár březových větviček. Efektně bude vypadat i kroucená vrba. Zajímavý může být zlatý déšť. Ten ale v tuto dobu již plně kvete, tak by vám nemusel dlouho na věnci vydržet. Konec větvičky zasuňte pod provázek, nemusíte nic lepit. Stačí jen nastříhat krátké větvičky. 

Zapíchat kočičky
Na korpus připevníme kočičky (Zdroj: Depositphotos.com)

3. Věnec je potřeba ještě něčím rozsvítit. K tomu nám dopomohou živé květy. Aby vydržely co nejdéle čerstvé, nechcete-li použít umělé, zakupte si v květinářství několik ampulek s víčkem, které naplníte vodou a skrz víčko prostrčíte stonek květiny. Květiny po uvadnutí můžete nahradit novými. Věnec vám bude zdobit interiér i několik týdnů. Ampulku zasuňte pečlivě do korpusu.

Orchidee dát do ampulí
Květiny vybírejte podle své fantazie (Zdroj: Depositphotos.com)
Květy zapíchat do věnce
Květy zapíchat do věnce (Zdroj: Depositphotos.com)

4. Zbývá už jen dotvořit a dodat nějaké prvky, které by byly vhodné pro velikonoční svátky. A k velikonocům jasně patří vajíčka. Můžete tavnou pistolí připevnit skořápky od vajíček, různá peříčka, dřevěné aplikace nebo, jako v našem případě, zvolit jemnější dekor - křepelčí vajíčka. Než je přilepíte, vyfoukněte je. Ale opatrně, skořápka je velmi křehká.

Tavnou pistolí přilepit vejce
Tavnou pistolí přilepíme ozdobné dekorace (Zdroj: Depositphotos.com)
Připevnit vajíčka
Místo vajíček lze použít k dekoraci třeba peříčka nebo další aplikace (Zdroj: Depositphotos.com)

Věnec lze položit na stůl nebo na něj přivázat stužku a pověsit na dveře. Při dekorování popusťte svou fantazii, kombinujte barvy. Můžete například použít i barevné stuhy a věnec doladit do barev vašeho interiéru. Stuhu lze omotat i přes provázek, kterým jste svazovali seno. Vznikne zajímavý kontrast. Pokud použijete šifónovou stužku světle zelené barvy, věnec získá na svěžesti. Různé aplikace s velikonoční tématikou koupíte například v květinářství či papírnictví. 

Publikováno: 16. 4. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce