reklama

Kam na výlet: Hrady a zámky otevírají své brány nové sezoně

Máte už jasnou představu o tom, jak chcete prožít nadcházející víkend? Máme pro vás několik nápadů, kam se vydat. Hrady a zámky i jejich kasteláni už se těší na své věrné návštěvníky a přichystali pro ně spoustu zajímavých akcí.

Odemykání náchodského zámku s Ottaviem Piccolominim

30. března 2019 (10.00–14.00)

Během prohlídky Reprezentačních pokojů Piccolominiů představí návštěvníkům své honosné sídlo sám kníže Ottavio Piccolomini a slavnostně tak „odemkne“ letošní návštěvní sezonu. Na závěr zazní ukázka renesanční a barokní hudby v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. 

Začátek prohlídek v 10, 12 a 14 hodin.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Odemykání náchodského zámku s Ottaviem Piccolominim)

Zahájení sezony na Hrádku u Nechanic

30. března 2019

V sobotu se veřejnosti po zimní pauze opět otevře zámek Hrádek u Nechanic. Navštívit můžete první prohlídkovou trasu Lesk a sláva Harrachů. V původních bohatě zdobených a vybavených interiérech je prezentována ukázka bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století.

Zámek bude do konce dubna otevřen pouze o víkendech. Od 1. května bude otevírací doba zámku od úterý do neděle.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení sezony na Hrádku u Nechanic)

Otevírání zámeckých zahrad v Děčíně

30. března 2019 (14.00–18.00)

Tradiční zahájení sezony proběhne v zámeckých zahradách. Odpoledne obohatí kapela Los Pelotudos a houslový soubor Impira. Součástí programu budou i prohlídky Čajového pavilonu v jižních zahradách. Také v tomto roce je připravena hra pro zvídavé děti.

Slavnostní otevření hradu Hukvaldy

30. března 2019 (13.00–15.00)  

Po dlouhém zimním období se brány hradu Hukvaldy opět otevřou. Těšit se můžete na historický průvod hradem, ukázky šermířských soubojů a další. Vystoupí skupina historického šermu Valmont z Valašského království.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Slavnostní otevření hradu Hukvaldy)

Zahájení zámecké sezony v Kostelci nad Orlicí

30.–31. března 2019

Letošní sezonu zahájí zámek už o posledním březnovém víkendu a jako každý rok si pro vás připravili překvapení. Toto překvapení je ale dvojnásobné. Může se totiž stát, že v okamžiku, kdy přijdete na prohlídku, tak vás do expozice nepozve běžný průvodce, ale průvodce nadmíru povolaný. Ale nikdo z organizátorů neví, který čas prohlídky si tento průvodce vybere. Je to tak trochu loterie, taková zámecká loterie. A kdo bude tím průvodcem? Jistě jste se již dovtípili a víte, že to bude přímo pan František Kinský.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení zámecké sezóny v Kostelci nad Orlicí)

Zámek Orlík nad Vltavou – začátek sezony 2019

30.–31. března 2019 (10.00–15.00)

Po zimním odpočinku se vám otevírá zámek Orlík nad Vltavou. Seznamte se s historií zámku a rody, které utvářely jeho dnešní podobu. Nahlédněte do interiérů 19. století a nechte na sebe dýchnout období empíru, druhého rokoka a romantismu. Nechte se okouzlit řezbářskou dovedností i sbírkou loveckých pušek.

Zahájení návštěvnické sezony na zámku Velké Losiny

30.–31. března 2019 (9.00–16.00)

Zámecká brána se poprvé otevře v sobotu v 9.00 hod. Návštěvníci se mohou těšit na jarní květinovou výzdobu.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Zahájení návštěvnické sezony na zámku Velké Losiny)

Publikováno: 29. 3. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce