reklama

Vlna ze starého svetru jako materiál na výrobu dekorativní vázy

Výroba dekorativní vázy může být i velkou zábavou. Tradiční materiály nemusí vždy splňovat naše nejtajnější představy o vkusných designových doplňcích do domácnosti. Někdy mohou k výzdobě bytu přispět zcela netradiční a naprosto všední materiály, které bychom s designem ani v nejtajnějších představách nepropojili. Pro výrobu takové výzdoby můžeme zvolit např. přírodní režný provázek nebo vlnu ze starého rozpáraného svetru.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Výroba dekorativní vázy nemusí být vždy spojována s tradičními materiály (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Výroba dekorativní vázy volá po netradičních materiálech

Pokud nám po nějaké domácí oslavě zbydou lahve od vína a korkové špunty, nemusíme je vždy vyhazovat do odpadkového koše či kontejneru na sklo. Výroba dekorativní vázy přímo volá po použití netradičních materiálů, kterých by se jiní okamžitě zbavili. Lahev od vína se báječně hodí pro výrobu vázy, kterou nám budou všichni závidět.

Jedinečný designový kousek nepotřebuje zvláštní péči. Úplně jednoduše oblepíme celou lahev oboustrannou lepicí páskou. Lahev následně obmotáme kousky bavlny či vlny ze starého rozpáraného svetru. Díky oboustranné pásce se materiál bezpečně připevní ke skleněné lahvi a vytvoříme tím úžasnou dekorativní vázu.

Díky oboustranné pásce se materiál bezpečně připevní ke skleněné lahvi
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Díky oboustranné pásce se materiál bezpečně připevní ke skleněné lahvi

Do ruky si vezmeme vymytou skleněnou lahev od vína. Po celé její délce přilepíme oboustrannou lepicí pásku. Potřebnou délku pásky ustřihneme nůžkami. Z lepicí pásky odstraníme ochrannou vrstvu. Vezmeme si přírodní režný provázek, který začneme postupně namotávat na skleněnou lahev. Každou novou řadu provázku namotáváme pevně a velice těsně vedle té předchozí. Pečlivě namotaný provázek se přichytí k oboustranné lepicí pásce a z lahve nám nespadne.

Celou lahev můžeme obmotat stejným režným provázkem, nebo jej můžeme kombinovat s různobarevnou vlnou. Naprosto stejným způsobem obmotáme úplně celou lahev. Během chvíle tak můžeme vykouzlit úžasnou a krásnou vázu. Výroba dekorativní vázy může být příjemnou zábavou i hrou pro naše děti.

Celou láhev můžeme obmotat různobarevnými bavlnkami
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Celou láhev můžeme obmotat různobarevnými bavlnkami

Pokud jim připravíme nejrůznější barevné bavlnky či vlnu, uvidíme, jakou mají naše ratolesti fantazii. Jejich kreativita dokáže proměnit nudnou domácnost v úžasné místo plné designových a vkusných věcí.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 28. 5. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová