reklama

Nejlepší léčivé byliny pro psy: bazalka, oregano, heřmánek

Správné byliny dokážou dělat doslova zázraky, i pejskovi pomohou zlepšit zažívání a upravit mnoho dalších neduhů. Léčivé rostliny jsou kromě lidského organismu prospěšné i pro domácí mazlíčky. Například oregano zlepšuje zažívání, bazalka je vhodná při psincovém kašli a heřmánek při nachlazení.

Léčivé byliny pro psa 

Bazalka proti psincovému kašli

Trápí-li často vašeho pejska špatná imunita, je nutné začít pečlivě dbát o jeho stravu. Důležité je vybírat kvalitní krmivo pro citlivé psy a tu zpestřit vhodnými léčivými bylinami, kterými pejskovi krmení posypete. Ideální je bazalka, která je vhodná například při psincovém kašli. Šípek obecný zase obsahuje spoustu vitaminů A a C a podporuje imunitu.

Léčivé byliny pro psy: bazalka je vhodná při psincovém kašli
Léčivé byliny pro psy: bazalka je vhodná při psincovém kašli (Zdroj: archiv Semo)

Oregano zlepšuje trávení

Má-li pejsek střevní potíže, pak mu dejte do krmení trochu oregana (dobromysl). Tahle bylinka pomáhá při průjmu a celkové zlepšuje zažívání. Trápí pejska nechutenství? Zkuste mu do krmiva přidat špetku chilli. To zlepší celkovou stravitelnost krmiva. Velmi nebezpečná je pro pejska tzv. torze žaludku. Možnou prevencí je kromě klidu před a po jídle také fenykl. Pozor, ten ale nedávejte fenkám v březosti. V rámci dobrého zažívání pejsků je dobré používat holistické krmivo, které má již ve svém obsahu prospěšné bylinky.

Léčivé byliny pro psy: oregano (dobromysl) pomáhá při průjmu a celkové zlepšuje zažívání.
Léčivé byliny pro psy: oregano (dobromysl) pomáhá při průjmu a celkové zlepšuje zažívání. (Zdroj: pixabay.com)

Heřmánek proti nachlazení

Během nemoci je dobré pejskům podávat více vitaminu, C a podpořit tak jejich imunitu. „Vyrábějí se dokonce speciální sirupy určené pro psy s nachlazením. Vhodný je například jitrocelový nebo echinaceový sirup,“ říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů. Při nachlazení je vynikající heřmánek. Pokud má například pejsek rýmu, nakapejte mu do pelíšku pár kapek heřmánkové tinktury.

Léčivé byliny pro psy: při nachlazení je vynikající heřmánek
Léčivé byliny pro psy: při nachlazení je vynikající heřmánek (Zdroj: istock.com)

Prima tip: vypěstujte si vlastní byliny pro psy

Nejlepší je, když si byliny pro svého pejska sami vypěstujete a pak doma usušíte. Jsou pak tak nejkvalitnější a nejúčinnější. Pokud nemáte vlastní zahrádku nebo možnost si byliny natrhat v přírodě, tak je můžete zakoupit ve specializovaných obchodech.

Publikováno: 28. 3. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce