Velikonoční věnce patří k jedněm z nejoblíbenějších velikonočních dekorací. Dají se vyrobit jak z přírodních, tak z umělých materiálů, textilu, proutí, slámy, či větviček. Jaký styl si zvolíte vy?
Věnec z narcisů
Svěží atmosféru vykouzlí věnec narcisů, uvázaný například z malokvěté odrůdy narcisů ‚Tete a Tete‘, ke kterým lze přidat mech a křepelčí vejce. Vejce jednoduše přilepíte mezi květy tavnou lepicí pistolí.
Velikonoční věnec jako hnízdo
Jiným způsobem, jak naaranžovat velikonoční věnec je vytvořit ho jako stylizované hnízdo. Hnízdo, ve kterém použijete trochu sena, slámy, drobných větviček, pírka a samozřejmě vajíčka. Než ozdoby přilepíte, nejprve vyzkoušejte přiložením k danému místu, jak budou na zvoleném místě vypadat.
Věnec z kočiček na položení
Vrbové kočičky působí nejen ve věncích, ale i v jiných velikonočních dekoracích velmi pěkně. Zkrátíte-li je na potřebnou délku, dosáhnete takové výšky, abyste větvičkami kočiček mohli obložit věnec naaranžovaný na ležato.
Využijte mechové podložky
Podložky z mechu na tvorbu věnců jsou rovněž velmi oblíbené, a to hned z několika důvodů., velice dobře se na ně lepí nejrůznější stonky a floristické pomůcky, samy o sobě vypadají velice dekorativně, stačí je tedy ozdobit jen částečně a viditelný mechový podklad, který zůstane viditelný.
Podložky z vinných proutků
Přírodní proutí je rovněž natolik hezké, že část podložky může zůstat odhalená a tím se sníží spotřeba materiálu. Proutky jsou vyhovujícím materiálem hned pro několik aranžovacích stylů, venkovský, rustikální, přírodní, ale stejně tak dobře se na ně dají aranžovat také exotické plody nebo květy, což zcela změní charakter takového věnce. Z vinných proutků jsou skvělé základy pod věnce vhodné k zavěšení nad krbem anebo na vjezdová vrata do dvora. I při průměru základny větší než jeden metr jsou takovéto věnce lehké a přitom dostatečně pevné. Dobře si jej vyměřte, a pokud bude potřeba, můžete podložku posílit dalšími proutky.
Publikováno: 15. 3. 2023, Autor: autor: Redakce | zdroj: diy, Zuzana Bohdalová