V interiéru z belgických Antverp, který stvořil architekt Dennis T’Jampens, nalezneme hned několik zajímavých řešení, z nichž zaujmou především dubové pohyblivé stěny a práce se světlem.
V tomto bytě se po odvážné renovaci stalo skutečným hrdinou světlo – prvek, který dokáže vytvořit úžasnou atmosféru. Přirozené světlo, které proniká velkými okny se mísí s interiérovými svítidly a vytváří úžasnou hru světel a stínů.
Dřevěná podlaha propojuje kuchyň s obývacím prostorem a naznačuje kontinuitu mezi jednotlivými částmi domu. Kouřové dubové stěny se libovolně otevírají, či zavírají a tak podle potřeby oddělují nebo spojují jednotlivé prostory.
Udržitelnost a funkčnost jsou klíčem k pochopení koncepce projektu ve smyslu dokonalosti a kvality detailů, přičemž je třeba brát v úvahu i trvanlivost a ekologické smýšlení použitých materiálů – nerezové oceli, přírodního dřeva a mramoru. A právě kuchyně je skvělou ukázkou zvolené koncepce: Velký ocelový stůl slouží jako pracovní deska i servírovací místo, výrazným detailem je kolekce vodovodních baterií ZIQQ od společnosti CEA, která vyniká čistými tvary.
Do horního patra vede originální točité schodiště zahalené jasným přirozeným světlem. Ložnice v uklidňujících šedých tónech připomíná luxusní hotelové apartmá.
Stejné materiály použité ve různých souvislostech od prostoru pro spaní až po koupelnu jsou klíčem k exkluzivnímu vzhledu tohoto místa.
Publikováno: 27. 10. 2021, Autor: autor: Julie Veselá