Trend kombinující moderní nábytek s repasovanými kousky nejenže hned tak nezastará, ale je také udržitelný. Recyklace a upcyklace jsou jedinečné způsoby, jak získat originální nábytek a doplňky, aniž byste zbytečně zatěžovali životní prostředí.
Inovativní bytová designérka a návrhářka Lucie Volfová se právě na takové interiéry specializuje. Zajímá ji, jak dávat starým věcem nový život a následně jimi obohacovat interiéry, které zařizuje. Neplýtvá. Udržitelnost je pro ni mnoho let prioritou.
K jejím novým projektům patří netradiční showroom s náznakem starých časů, který zařídila v reálném bytě 2+1. Díky tomu může nejlépe svým klientům ukázat, jak se v takto zařízených interiérech bude bydlet.
Něco starého…
Při zařizování maximálně využila vybavení bytu, které zůstalo po předchozích obyvatelích, které omladila. Mimochodem je to skvělý způsob, jak zařídit byt s minimem finančních prostředků, kterých po koupi nového bytu většinou není nazbyt.
„Mimo to, že jsem designérka, také maluji abstraktní obrazy a těmi jsem showroom doplnila. A v chodbě a ložnici jsem místo tapety použila originální malbu, která připomíná betonovou stěrku,“ popisuje svou práci designérka.
„Největší výzvou při tvorbě celkového konceptu showroomu bylo využít co nejvíce posbíraných věcí a následně je sladit. Například zrcadlo a věšák v chodbě zůstaly z pozůstalosti v jednom starém bytě,“ vysvětluje Lucie Volfová.
„U původní kuchyňské linky jsem nechala odmontovat vrchní skříňky a nechala přetřít stávající dvířka ekologickými barvami od Little Green. Místnost jsem doplnila tapetou v anglickém stylu, která má také svůj příběh a je navržena dle pozůstalostí, které byly nalezeny v 18. století v jednom dětském domově. Veškeré doplňky včetně porcelánu jsem pořídila v bazaru za pár korun,“ odhaluje designérka, že byt lze zařídit i s minimálními financemi.
Něco nového…
Repasovaný nábytek pak doplnila originálními kousky vlastní tvorby. Sedací soupravu vyvíjela téměř rok. S ní souzní mramorové stolky, vyrobené též dle návrhu designérky. Látku použitou na sedačce požila na čele postele, čímž se obě místnosti propojily.
„Často jsem nemohla sehnat vhodný rozměr stolků, proto jsem nelenila a našla svého výrobce a stala se sama sobě dodavatelem. Kouzlo tkví v tom, že je možné mramorové desky použít i na staré konstrukce stolů,“ odhaluje původ stolků Lucie.
„Smyslem celé práce bylo ukázat lidem, že hezký a útulný interiér je možné vytvořit i ze starých věcí a neplýtvat,“ uzavírá Lucie Volfová.
Publikováno: 26. 4. 2021, Autor: autor: Julie Veselá