Při zjišťování svého osobního stylu, tzv. definování se, musíte očekávat, že přijde pár zádrhelů. Vy se jim můžete snažit vyhnout, ale opravdovým designérem se stanete, až když si je sami uvědomíte, že jste je udělali.
1. Sázka na efekt
Pořízení skvěle vypadajícího, ale příšerně nepohodlného a nepraktického kusu sedacího nábytku je obvyklou chybou dekoratérů začátečníků. Těžko se s tím smířit, ale tohle křeslo/sedačku jste kupovat neměli. Vypadá sice úžasně, její vzor je originální, ale zabrala půlku obýváku a její barva neodpovídá žádnému odstínu barev ve vašem pokoji.
2. Příliš trendy, ale jinde
Nově zakoupený bytový doplněk vypadal úžasně na stránce katalogu a i ve výkladní skříni obchodu. Bohužel až doma jste si uvědomili, že vůbec nezapadá mezi ostatní doplňky.
Pere se s ostatním zařízením a nakonec se z něj stane krásný dárek pro sestřenici, která právě zařizuje svůj nový byt. Je skvělé být trendy, ale každá nová věc musí ladit s těmi, co už máte doma.
3. Nová barva na zdi vašeho pokoje, kterou jste dopředu neotestovali
Mechově zelená barva je originální a moderní zároveň, ale nedá se s ní vymalovat kompletně celý pokoj. To si však uvědomíte, až ji máte na všech čtyřech zdech. A tak jeden a týž pokoj nevymalujete jednou za čtyři roky, ale rovnou dvakrát v jednom týdnu. Vždy nejprve zkuste namalovat pouze kus zdi, metr čtvereční se škrabe lépe než čtyři celé zdi.
4. Výhodné nákupy
Všichni občas šetříme na dovolenou, ale i šetřit se musí opatrně. Jestliže už potřetí opravujete židli, kterou jste před půl rokem levně koupili, je něco špatně. Kupte raději jednu a pořádnou, než několik
levných. Bylo by to opravdové společenské faux pas, kdyby se židle příště rozpadla pod vaší návštěvou.
5. Příliš komplikovaný organizační systém
Účtenky do modré složky, složenky do zelené, ostatní pošta do žluté krabice atd. Vytváření si vlastních organizačních systémů se může lehce zvrtnout a ze sofistikovaného organizování můžete lehce zabřednout zpět do nepořádku a chaosu. V jednoduchosti je síla, zkuste využít třeba jen organizér nebo pár pořadačů.
6. Neprozkoumaná flóra
Neudělejte ze svého domova pohřebiště rostlin. Před nákupem nové rostliny si vždy zjistěte nároky daného druhu. Existují i druhy, které vydrží ve stinných koutech na vrchní části vaší vysoké skříně, ale tato mezi ně nepatří. Vždy je třeba správnou rostlinu postavit na správné místo.
7. Lesk a bída DIY
Na Pinterestu vypadala po domácku udělaná nástěnka tak úžasně. Nemůže být těžké si ji také vytvořit! Bohužel realita je jiná a váš výtvor se zdaleka nepodobá tomu, čeho jste chtěli dosáhnout. Občas je dobré investovat do již hotového výrobku než se snažit jej vytvořit po domácku. Často tím i ušetříte. Nebojte se přenechat práci expertům.
8. Umění plné klišé
Zcela vás pohltil pocit nutnosti mít na zdi nějaký originální umělecký kus? Když si ho pořídíte, najednou zjistíte, jak těžké a zároveň důležité je vdechnout tomuto kusu umění nějaký osobní význam a učinit ho smysluplný nejen na zdi v galerii, ale i ve vašem životě.
9. Příliš mnoho bílého nábytku
Jakýkoliv bílý nábytek, převážně sedačky, jsou vhodné jedině pro lidi, kteří se buď vyžívají v uklízení, nebo vyznávají přísnou kulturu stolování a jsou tak proto velice opatrní a obezřetní při jídle. Dobře zvažte všechny faktory, které mohou vaší nové bílé pohovce uštědřit pár vážných úrazů: vaše záliba v čokoládě, červeném víně nebo chovu psů.
Přejeme vám, abyste se přesto vyvarovali podobných omylů. V takovýchto případech platí nestárnoucí pravidlo, že chybami se člověk učí. Podělte se s námi v diskusním fóru o svoje omyly, kterých jste se dopustili při zařizování vašeho bydlení a jak se vám podařilo či nepodařilo tyto chyby napravit. Jsme zvědaví na vaše zkušenosti!
Publikováno: 9. 9. 2020, Autor: autor: Zuzana Bohdalová