Při kochání se výhledem na překrásná panoramata USA, jako je monumentální, Brooklynský most a neustále tepající centrum newyorské metropole Manhattan. Prostorný a světlý, moderní loft se nachází v luxusní čtvrti One Main Street v Brooklynu.
Výhled za necelých 20 milionů dolarů
Přesně tak – 360 stupňový, okouzlující výhled na artefakty nejrušnějšího města Spojených států má cenu, téměř dosahující dvacet milionů amerických dolarů. Jde o loftovou přestavbu průmyslové budovy, kde tvoří dominantní prvek interiéru gigantická okna s původním motivem obrovských, starodávných hodin – proto také nese tento apartmán název Clock tower.
Nekonečný prostor
Clock tower ve své podstatě představuje bydlení v hodinové věži, kde se vyplňují představy o dokonalé koncepci prostoru a harmonie designu v interiéru. Industriální stavba disponuje prosvětlenými a otevřenými plochami jak v horizontální rovině, tak i ve vertikálním rozložení do jednotlivých pater – tedy na výšku. Kromě dřevěného poschodí, které protíná jednotlivá podlaží se lze v apartmánu pohybovat také pomocí skleněného výtahu. V prvním poschodí se na 300 metrech čtverečních nachází obývací pokoj, jídelna a kuchyň se skutečně impozantními, velmi vysokými stropy. Ve vyšším patře, rozpínajícím se na ploše 200 metrů čtverečních, jsou k dispozici další tři pokoje. V uvozovkách nejmenší podlaží loftového bytu tvoří podkrovní vyhlídka na okouzlující ikony amerického životního stylu. Vyhlídka je současně vrcholem samotné věže, kam se dostanete po třípatrovém plovoucím schodišti.
Impozantní srdce bytu
V úchvatném interiéru Clock town bytu si při vaření skutečně můžete odpustit natahování minutníku a se stejnou samozřejmostí vás rozhodně přestane trápit otázka, zdali již není čas na podávání večeře. V jednom z nejvyšších pater bytu, tam, kde celé podlaží obklopují obrovské vintage hodiny, ne náhodou podobné těm, které zdobí věhlasný londýnský Big Ben, se nachází stylová kuchyně. Moderně zařízená kvalitním, stylovým nábytkem a přímo nabitá těmi nejžhavějšími technologickými vymoženostmi, zabírá clock-townská kuchyň úctyhodnou plochu, čítající bezmála 150 metrů čtverečních. Interiéry kuchyně, včetně kuchyňské linky, jsou striktně zařízeny tak, aby odrážely momentálně nejžhavější hit mezi styly interiérového designu – americký minimalismus.
Kuchyň jako vzor ostatním interiérům
Jelikož byla právě kuchyně, která volně přechází v obývací kout s příjemným posezením, vystavěna a také po stylingové a zařizovací stránce dokončena jako první z celého loftového apartmá, stala se v osobitém bytě jakýmsi vzorovým prostorem. Přesně podle osnovy unikátního a maximálně šik designu „obývací kuchyně“ byly zařízeny také ostatní prostory luxusního loftového bytu. Bílá barva vévodí nejen kuchyňské lince, ale rovněž rozlehlým stěnám každého pokoje. Případným prvotním domněnkám o jednotvárnosti barevného konceptu se patrně nevyhnete ani vy. Tím spíše, že v bílé barvě se z 80 % „odehrává“ rovněž kolorování nábytku.
Opak je ale pravdou. Kontrastně tmavá, luxusní a trendy podlahavytváří dojem zemitosti, síly a monumentálnosti. Je to díky velkoformátovým, na různou délku řezaným prknům se speciální povrchovou úpravou. Tato luxusní, astronomicky drahá podlaha, pochopitelně vybavená integrovaným vytápěcím systémem, je specifická svou hrubou povrchovou úpravou, jenž ctí a vyzdvihuje přírodní textury. Krása clock townské podlahové krytiny je totiž právě v reliéfní textuře letokruhů a unikátní kresbě. Společně s tmavou barvou a přírodním stínováním se veškeré dekorace a zařizovací předměty i nábytek nad touto podlahovinou jakoby opticky vznášejí. Důmyslné a propracované vestavby policových systémů a regálů, zabudovaných do linky i zdí, mnohdy obohacených o výsuvný mechanismus, jsou pak poschovávány po celém obytném prostoru.
Lucie Sýkorová
Foto: freshome.com
Publikováno: 5. 9. 2014, Autor: