reklama

Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!

Předsíň, tedy vstupní prostor do každého obydlí, mívá bezpočet druhů půdorysových tvarů a snad ještě více podob, co do rozměrů a všeobecných dispozic. Jedno mají však všechny předsíně společné – musí být praktické a žádoucí je, aby byly také krásné na pohled.

Vyslovíme-li pojem „stěna“ mnozí se ohradí tím, že něco takového už se dávno nenosí, že to je příliš masivní nemoderní a nákladně a kdesi cosi, a to aniž bychom prozradili víc. Pravdou je, že někdejší nábytkové stěny, ať už byly určeny do obýváku anebo do předsíně, vždy působily poněkud těžkopádně a ubíraly prostoru vzdušnost i světlo. Nyní je však všechno úplně jinak. Možná právě proto, aby výrobci nábytku zabránily působení negativních zažitých předsudků, spojených s označením „stěna“, nazývají úložnépraktické nábytkové komponenty do předsíní, předsíňovými sestavami.

Jednou z nejoblíbenějších podob předsíňové stěny je tyčový systém. Jednoduchá stěna, smontovaná pouze z jednotlivých kovových tyčí, obohacených o různá držadla a háčky na oděvy je velice nenápadným a přesto maximálně praktickým prvkem i do té nejskromněji dispozičně vybavené předsíňky.

Běžné i sezónní oděvy, stejně jako lyže nebo ručníky a ložní prádlo – to vše najde své místo v úložné, vestavěné skříni, která se může táhnout od zádveřního prostoru vstupních dveří podél celé jedné stěny vaší předsíně. Zakázkové vestavěné skříně mohou mít rozličné tvary a sklony, čímž se dokonale uzpůsobí jakémukoliv interiéru, třeba i trochu atypické předsíni.

Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!
Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich! (Zdroj: )
Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!
Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich! (Zdroj: )
Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!
Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich! (Zdroj: )

Podlaha by měla být tmavší než stěny , ale ne až příliš, aby dokázala odrážet denní nebo umělé světlo, které můžete pomocí správně umístěného zrcadla také využít pro optické zvětšení celého prostoru předsíně. Umělé osvětlení navíc dokáže změnit barvu na stěně či podlaze, kupříkladu bílé světlo je vhodné do předsíní, kde nešetříme na výrazných barvách stěn, žluté zase ohřeje bledé a neutrální barvy v místnosti.

Užší předsíně se dají také snadno vizuálně rozšířit například pomocí struktury povrchu podlahy. Stačí když položíte parkety, nebo bloky plovoucí podlahy ve směru šířky předsíně. V případě krátkých předsíněk jen zvolíte opační směr pokládky, tedy po směru od vchodu ke konci prostoru.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

Publikováno: 27. 3. 2014, Autor: