reklama

Nápad za červený puntík. Seznamte se s Charlottou Lancelot

Obvykle vám pro volání jara nabídneme, jak jsme to udělali minule, hrst nápadů do bytu v podobě barevného skla, misek a jiných užitkových předmětů, také pár zelených rostlin či veselých polštářů. Nějakou tu výrazně barevnou židli. Dnes si představíme jednu šikovnou designérku s její kolekcí, za niž získala v květnu 2016 prestižní ocenění Red Dot.

Před týdnem jste v článku s jarně barevnými věcmi do bytu viděli z kolekce Silaï design jeden obrázek. Teď se na ni a její autorku podívejme podrobněji

S úctou k řemeslu

Belgická designérka Charlotta Lancelot se narodila v Bruselu v roce 1980. Po základním vzdělání studovala v průmyslovém oddělení Národní školy vizuálního umění v Cambre (Exile Nationale des Arts Visuels de la Cambre). Po absolutoriu spolupracovala dva roky s architektem a designérem Alainem Berteau, poté založila už vlastní studio. V roce 2006 se představila na nábytkovém veletrhu v Miláně v Salonu Satellite. Spolupracovala s mezinárodně uznávanými značkami, jako je Koziol, Konstantin Slawinski, Kidslab, Easyoga, SDesign, RVB či Muzeum moderního umění MUDAM.

Její práce se většinou odvolává na dědictví rukodělných prací a starých technik, které se ona sama snaží modernizovat. Z práce je cítit silná citová vazba k objektům kolem vás, její hluboký a určitě neformální vztah k pojmům, jako je ekologie či estetika. Nepřekvapí, že sama usiluje o zlepšení životních podmínek, že se těmito otázkami stále zabývá, že se jim aktivně věnuje.

Nápad za červený puntík. Seznamte se s Charlottou Lancelot
i (Zdroj: GAN)
Nápad za červený puntík. Seznamte se s Charlottou Lancelot

Setkání s GAN

Kolekce, kterou vám představujeme, vznikla pro GAN, značku, za níž najdete venkovní nábytek Gandiablasco. Interpretuje moderním způsobem výšivku, které se také říká „petit point“. Poprvé se představila v Milánu v roce 2015, my vám ukazujeme současnou kolekci se všemi barvami a doplňky z dubového dřeva. Kolekci, která, jak už bylo řečeno, získala vysoké designérské ocenění Red Dot.

Zajímavé je, že na deskách stolků jsou vzorce, jako by se do nich zabodávala jehla při vyšívání. Technika se také označuje jako výšivka na dřevěném podkladu… Materiálem pro výšivku je stoprocentní vlna, pro taburety se používá pěnová výplň.

Co všechno do kolekce patří? Jsou to pufy, nebo chcete-li taburetky, polštáře, koberce a stoly v různých velikostech a samozřejmě barvách. Koberce se vyrábějí v modré, zelené, růžové a šedé, taburety a polštáře mají dva odstíny šedé – světlý a tmavý, a také modré, bílé a žluté provedení.

A to je důvod, proč vám teď nabízíme obrázky, na nichž je zdánlivě pořád totéž – pufy, polštáře, koberce, ale jsou pěknou a velmi názornou čítankou, která vyučuje, jak je možné kombinovat barvy a celkem jednoduše proměňovat interiér, když jednu barvu vypustíme, nebo naopak přidáme. Tak se pro blížící se jaro pěkně inspirujte …

Publikováno: 13. 2. 2017, Autor: autor: Vladimíra Storchová