reklama

Luxus má více podob

Ten, kdo vyznává funkcionalismus a puristické linie, si tento styl asi nevybere. Ti, kteří prodlévají v úžasu nad vším rustikálním a dělají si z bytů romantické chalupy, asi také ne. Ale je to styl, který v zemích kolem nás žije a prosperuje. Tak ho poznejte.

i (Zdroj: Malabar)
Luxus má více podob

První předpokladem je ten nejlepší materiál. Kvalitní dřeva, mramor, kov, vlna, kůže, hedvábí. Tím dalším kombinace materiálů a jejich finální úprava. A konečně třetím předpokladem je dobré finanční zázemí, protože tento nábytek není levný.

Opora je v řemesle

Značky, které luxusní nábytek vyrábějí, ctí obvykle velmi silně tradici a opírají se o precizní řemeslné zvládnutí a staré techniky. I proto je tento typ nábytku poměrně úzce svázán s minulostí, i když jako starožitný nevypadá.

Tak třeba značka Boffetto prezentuje svůj nábytek jako střízlivý a elegantní, založili ji podnikatelé a profesionálové z oboru, kteří víc než deset let sbírali zkušenosti. Odvaha Italů z Boffetta tkví v tom, že se nebojí klasické materiály, jako je dřevo, kov a kámen, kombinovat s inovativními materiály a vytvářet zajímavý mix. Kladou vedle sebe klasické konstrukce a nové technologie, nebo ke starému řemeslnému zpracování vymyslí naopak neobvyklé tvarování. Vznikají tak jedinečné předměty, které by jako solitér mohly obstát i v tom moderním jednoduchém interiéru.

Značka Emotional Brands pod sebou skrývá hned několik značek, mezi jinými i jednu, která vytváří originální svítidla.

Luxus má více podob
Luxus má více podob (Zdroj: Malabar)
Luxus má více podob
Luxus má více podob (Zdroj: Malabar)
Luxus má více podob
Luxus má více podob (Zdroj: Malabar)
Luxus má více podob
Luxus má více podob (Zdroj: Malabar)
Luxus má více podob
Luxus má více podob (Zdroj: EmotionalBrands)

Okázalejší a lesklejší

Tím se asi především tento nábytek liší od běžného. Zmínili jsme se o důležité finální úpravě. Dřevo se leští, také kov, který je hodně používaný ať už na konstrukce, nebo pro zdobení, je většinou s vysokým leskem a také zlatého vzhledu.

Dotek zlaté barvy je v tomto interiéru žádoucí. Objevují se i barvy, někdy dokonce velmi odvážné, ať už je přináší třeba samet na čalounění, či menší doplňky. Většinou ale zlatý lesk kovu doprovází tlumené barvy vzácného dřeva nebo krásně žilkovaný – a také vyleštěný mramor.

Místo bavlny se používá vlna či zmíněný samet, k pravým koženým čalouněním také pravé kůže s vlasem – je jedno, jestli na zem, postel či jinam. Samostatnou kapitolou jsou světla. Osvětlení je dost střízlivé, ale také pracuje se žlutým lesklým kovem a působí masivněji a okázaleji, než jsme možná zvyklí. Pro Italy, pro které od pradávna až dodnes je palác či zámeček místem, kde se žije a bydlí, je takový způsob zařizování bytu jednou z možností, která nepřekvapuje. Skrývá ale v sobě jedno nebezpečí. Stačí jen docela malinko ujet a ze zajímavého interiéru je kýčovitý spektákl. Ale ten se dá nakonec udělat ze všeho, nejen z bydlení, třeba i z politiky…

Luxus má více podob
i (Zdroj: EmotionalBrands)
Luxus má více podob

Publikováno: 25. 7. 2017, Autor: autor: Vladimíra Storchová