Při zařizování dětského pokoje klademe velký důraz na barvy. První volbou u dívčího pokoje je obvykle růžová, ale když je jí moc a navíc je doplněná o tmavě červenou podlahu, nemusí být výsledný dojem uspokojivý. Tak jako v případě předělávky, kterou vám dnes ukážeme.
Díky nevhodně zvoleným barvám a materiálům vypadal pokoj pro mladou dívku jako něco mezi středověkou mučírnou a pracovištěm dominy. Tmavý, neútulný a agresivní. K jeho redesignu byla přizvána designérka Lucie Volfová. Po první návštěvě bylo jasné, že pokoj čeká kompletní rekonstrukce – od podlahy po poslední puntík. Doslova.
Prvním krokem byla důkladná zpověď obyvatelky. Jaké jsou její požadavky, priority, v jakém stylu by chtěla bydlet, jaké má ráda materiály a co barvy?
„Moje práce při navrhování je o vizi, o představách, o tom, jak propojit vše tak, aby konečný výsledek odpovídal požadavkům klienta. Na základě sezení s klientem si vytvořím v hlavě obraz, který poté přenesu do mood boardu – vytvořím koláž, kam zanesu vzorky barev, látek a materiálů, které si do nového interiéru představuji. Nesmí chybět ani obrázky nábytku a doplňků. Klient tak získá jasnou představu, kterým směrem chci jít. Vznikne tak základ, se kterým s klientem dále pracujeme, tak abychom našli jasnou vizi o budoucím interiéru,“ popisuje designérka postup při vzniku návrhu.
Po schválení mood boardu přichází na řadu 3 D vizualizace konkrétního prostoru spolu. Na jeho základě vypracuji rozpočet na vybraný nábytek a doplňky včetně práce na realizaci za řemeslníky, malíře atd.
Od růžové k šedé
V tomto případě se designérka s klientkou rozhodly kompletně změnit barevnost pokoje. Inspiraci našly v populárním severském designu, který je světlý, vzdušný a velmi útulný.
Na podlahu vybraly vinylovou krytinu v dekoru bělených prken GERFLOR, stěny nechaly vymalovat kombinací bílé a světle šedé, což dodalo prostoru světlost a optimismus. Nebály se použít některé kusy původního nábytku ale v jiném kontextu, spíše jako solitéry než uniformní masu.
Elegantní psací stůl našly v Jysku, křeslo zase v Kika a doplňky hledaly napříč různými obchody tak, aby spolu ladily a vzájemně se doplňovaly.
Za odměnu…
Lucie Volfová přiznává, že realizace, nákupy a průběh celé rekonstrukce včetně zajištění řemeslníků tak, aby jejich práce na sebe navazovala s co nejmenší prodlevou, je pro ni na celém procesu tím nejzábavnějším a nejnapínavějším.
„Konečné dekorování je pro mě tím opravdovým balzámem. Odměnou za všechnu práci pak je, když přijde klientka a se slzami v očích řekne: „To je nádhera, tohle nemůže být můj pokoj.“
Publikováno: 9. 4. 2019, Autor: autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce