Myčka je dnes pro řadu lidí nedílnou součástí života, přesto s jejím pořízením stále ještě mnozí váhají. Důvody mohou být různé – ceny myček a náklady na provoz, prostorová náročnost, nedostatečná kapacita myčky či strach z nedokonale umytého nádobí. Tyto obavy jsou ale naprosto zbytečné.
Studie uvádějí, že úspora vody oproti mytí v ruce je až pětinásobná, elektrické energie spotřebují okolo 1kWh, a díky úzké verzi se vejdou snad do každé kuchyně…
V úspornosti myčka s přehledem vede nad tradičním ručním mytím, kdy se spotřeba vody pohybuje od 40 litrů. Někteří výrobci nabízejí spotřebiče se spotřebou pouhých 6 litrů vody. Spotřeba energie se pohybuje okolo 1kWh. Největším nákladem se tak stávají čisticí prostředky, které jsou potřebné u obou způsobů mytí.
„Díky revolučnímu systému recyklace vody spotřebují moderní typy myček pouhých 6 litrů, tedy mnohem méně, než kdykoliv před tím. Voda z posledního oplachu je přefiltrována a zůstává uložena ve speciálním zásobníku pro následné použití při předmytí během dalšího cyklu. Aby bylo možné zaručit její absolutní čistotu, zásobník vodu automaticky vypustí, pokud myčka nebyla použita během tří posledních dnů,“ vysvětluje Ján Živný, marketingový ředitel a odborník na domácí elektroniku a spotřebiče.
Velká fotogalerie domácích spotřebičů
2 základní typy myček
Myčky nádobí jsou na trhu ve dvou variantách – vestavné a volně stojící v rozměrech 60 a 45 cm šířky. Právě úzké myčky se šířkou 45 cm se hodí i pro malé byty a často bývají umisťovány například do panelových bytů. Kapacita standardních 60 cm myček je až 14 sad nádobí, u úzkých myček až 10 sad nádobí. Zákazník se tak nedostatečné kapacity rozhodně nemusí bát.
Silným argumentem pro pořízení je také kvalita mytí. Myčky dnes využívají řadu funkcí, které efektivitu mytí výrazně zvyšují. Za zmínku jistě stojí i množství nově vyvinutých technoogií čištění, které využívá vysokotlakých vodních trysek ve spodním koši či na zadní straně myčky. Ty jsou schopny umýt i připečené pekáče a hrnce. Dále mohou myčky využívat sílu páry.
“Během mycího cyklu vytváří myčka páru, která změkčuje zaschlé zbytky. Jemnost páry je ideální také pro choulostivé kousky nádobí, jako je například sklo. Pára navíc během mytí pomáhá odstraňovat bakterie a nádobí dezinfikuje,“ vysvětluje Stanislav Brázda, odborník na prodejní a obchodní strategie, se zaměřením na domácí elektroniku.
Čtěte také:
Co se víc vyplatí? Mýt nádobí v ruce nebo v myčce?
Zdroj: whirlpool.cz
Foto: whirlpool.cz, 3rings.designerpages.com, appliancebuyersguide.com, archigator.com, gizmag.com,hometone.com,harmonicprogress.com,askousa.com
Publikováno: 23. 8. 2011, Autor: