Koupelna není jen obyčejný interiér, je to především místo, které by mělo být tak trochu „domovem“ hygieny a pořádku. Právě zde je však mnohdy velký problém čistotu a pořádek udržet. My pro vás však máme pár rad, jak na to.
Provoněná koupelna
Často se stává, že k svátku nebo k narozeninám dostanete různá vonná mýdla a měšce esenciálních bylinek? Pak není nic snazšího, nežli je uložit na ručníky a osušky – nejen, že budou tyto drobné dárečky a suvenýrky z dovolených na očích, ale navíc splní svůj účel a provoní vaše koupelnové textilie.
Na druhou stranu jsou zde různé nádoby a flakony s vonnými svíčkami anebo aromatickými solemi do koupele. V tomto případě je nasnadě tyto krásy vystavit, ale pamatujte na to, že je vždy lepší, pokud budou jednotlivá „vonítka“ opatřena uzávěrem – v opačném případě byste mohli mít z koupelny převoněný šantán.
Ach ta kosmetika
Každý krém, mast, pudr, či mýdlo mají rozličný obal a tudíž i jiný tvar. Právě proto bývá přehledné uskladnění těchto komponentů a zkrášlovatel, tolik typických právě pro interiér koupelny, nelehkou záležitostí. Před výběrem nábytku do koupelny si všechny toaletní potřeby vyložte na stůl , abyste mohli odhadnout, kolik prostoru budou potřebovat. Vždy je lepší investovat do prodyšných nádob a boxů, jako jsou například proutěné, či ratanové zásobníky a zásuvky. Neutvoří se vám tak na špatně dovřených kosmetických přípravcích plíseň. Krémy s UV filtrem, sluneční pudr nebo cestovní balení pravděpodobně využijete až v létě. Vyhoďte vše, co změnilo vůni, konzistenci a barvu.
Pohodlnější přesouvání
Pokud jsou i ve vaší koupelně některé věci, které často přemísťujete a přenášíte z místa na místo, pak není nic snazšího, nežli si jejich přesun zjednodušit a zpříjemnit pomocí takového úložného prostoru, který je pro tato „škatulata“ předem určený. To znamená, například textilní boxy s látkovými uchy, krabice s úchyty anebo otvorem pro uchycení, proutěné koše a obdobné úložné prostory. Všechny zásuvky, do kterých ukládáte drobné předměty, by měly mít rozdělovače a pořadače (v případě textilních boxy). Vlasové spony, šperky, hřebeny nebo natáčky by se neměly míchat – není to příliš hygienické. Do předních oddělení si pak uložte pomůcky, které používáte denně.
A závěrem jednoduchá rada, přípravky, které souvisejí s jednou procedurou, ukládejte vždy vedle sebe, abyste je nemuseli při jejím vykonávání dlouze hledat. Při odličování očí můžete například potřebovat oční čočky, odličovací krém a vatové tampóny.
Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com
Publikováno: 20. 6. 2014, Autor: