I televize může posloužit jako monitor. V návodu vám poradíme, jak váš notebook s televizí propojit a správně nastavit.
Proč připojit notebook k televizi?
Přehrát si video z dovolené přímo na televizi znamená sehnat flash disk, z notebooku na něj nahrát soubor, připojit ho k televizi, zorientovat se v často nepřehledném průzkumníku souborů a najít v něm daný soubor.
Ať už se podíváte na zbrusu nové, nebo starší levné repasované notebooky, na všech najdete víceméně podobné konektory. Existuje tak elegantní řešení. Stačí k televizi připojit notebook, což je proces na tři kroky. Příslušným kabelem, nejčastěji HDMI, propojíte obě zařízení. Potom v rychlosti nastavíte vstup televize, výstup notebooku a máte hotovo.
Jakým konektorem můžeme notebook s TV propojit?
Konektorů vhodných k propojení televize a notebooku známe několik, tím nejrozšířenějším je ale HDMI, a to zejména u novějších notebooků. Jedná se o moderní digitální konektor, který umí přenášet nejen obraz, ale také zvuk. Připojením jediného konektoru tak uděláte z televize nejen externí displej, ale také reproduktor.
Alternativou je podobně rozšířené VGA, což je starší analogový konektor, který přenáší video v mnohem nižší kvalitě a přenos zvuku u něj chybí úplně.
Jak nastavit notebook a jak televizi?
Aby bylo spojení aktivní, musíte obě zařízení správně nastavit.
Televizor nastavíte následovně:
1. Na ovladači najděte tlačítko s ikonou šipky vnikající do obdélníku a stiskněte ho. Obvykle se nachází v blízkosti zapínacího tlačítka.
2. Pomocí navigačních šipek vyberte název konektoru, který máte k televizi připojený (nejčastěji HDMI 1, HDMI 2 nebo VGA).
3. Stiskněte OK.
Nastavení notebooku s Windows 10:
1. S připojeným konektorem stiskněte klávesu F8 (pokud nefunguje, zkratku FN + F8).
2. Vyberte „Duplikovat“, „Rozšířit“ nebo „Jenom druhá obrazovka“ a potvrďte myši nebo klávesou Enter.
Hotovo, nyní váš televizor funguje jako externí monitor.
Publikováno: 24. 9. 2019, Autor: autor: Komerční prezentace