Přes den se blyští na vašem těle, navečer zkrášlí váš interiér. Nebojte se využít kvalitní šperky také jako dekoraci bytu!
Máte doma drahé kousky ze šperkařské dílny, které po příchodu z práce odkládáte, abyste je uchránili následků domácích prací? Děláte dobře. Každý šperk – a snubní prsteny obzvlášť, si zasluhuje péči a také odpočinek, aby si zachoval svůj jas po dlouhá léta. Ale některých exemplářů je na zavírání do šperkovnic škoda. Nenechte je tedy jen tak bezprizorně ležet a využijte je ke zvelebení domova. Pokud jste fanoušci minimalistických interiérů, tahle důmyslná dekorace určitě potěší vaše oko i duši.
Šperky a přírodní materiály – vděčná kombinace
Předpokládejme, že jsou vaše klenoty z drahých kovů. Budou si proto skvěle rozumět s přírodními materiály jako je například kámen. Dovezli jste si z dovolené krásný oblázek? Omotaný zlatým náramkem si jej vystavte na toaletním nebo nočním stolku. V moderním interiéru rozhodně nesmí chybět také sklo. Skvěle tak poslouží dno rozbité skleněné lahve. Ostré rohy stačí obrousit a získáte originální mističku. Pokud ale nefandíte DIY projektům, jako odkládací podnos poslouží třeba také mušle.
Perlové klenoty a šperky s výraznými drahokamy si zase dobře porozumí s dřevem. Své cennosti si můžete buďto zavěsit na dřevěnou větev nebo položit na větší kus kůry či uřezaný špalek. Pro ten navíc v dnešní době nemusíte chodit ani do lesa, seženete jej i v květinářství.
Dalším oblíbeným materiálem v současných interiérech je beton. Na něm se budou skvěle vyjímat právě prstýnky ze stříbra nebo klenoty z bílého zlata.
Šperkům zkrátka kombinace s přírodními materiály sluší. Ať už sáhnete po čemkoli, chybu rozhodně neuděláte. Stačí mít na paměti, že studené odstíny šperků tvoří nejlepší pár s teplými odstíny přírodnin a naopak.
Nakonec se však hodí dodat, že tahle minimalistická dekorace není vhodná ke zútulnění koupelen, protože vlhké prostředí šperkům nesvědčí.
Publikováno: 6. 3. 2019, Autor: autor: Komerční prezentace