Vybíráte zastínění své domácnosti a nejste si jistí výhodami a nevýhodami toho kterého typu? Přečtěte si, kam se hodí venkovní rolety a kde naopak jejich instalace není vhodná a udělejte si tak jasno v tom, co je pro vás ideální.
Jaké jsou vlastnosti rolet?
Těmi základními typy stínících produktů jsou žaluzie a rolety. Zatímco žaluzie sestávají ze sady lamel, které v sobě nejsou zasazené a dají se otáčet, čímž regulují sluneční světlo, rolety nelze vyklápět, ale pouze vytahovat a zatahovat. Rolety proto nejsou vhodné k pouhému odstínění, ale jsou ideální pro vytvoření naprosté tmy, odhlučnění interiéru i termoregulaci. Díky těmto vlastnostem jsou tak ideální do míst, kde není nikdy úplná tma a do hlučnějších nebo teplejších oblastí, zejména do města, do oken, která jsou vystavená prudkému slunci a do ložnice.
Jak je vybírat?
Venkovní rolety se instalují před okno, měli byste je proto vybírat s rozvahou. Jejich provedení může být barevně různorodé, ale mají bytelnější a masivnější konstrukci, která se instaluje na okna z vnějšku, a nemusí slušet každému domu. Obecně jsou předokenní rolety vhodné hlavně do novostaveb, kam se dají nainstalovat venkovní rolety, které jsou téměř neviditelné, anebo do modernějších domů a esteticky jednodušších objektů.
Výhody a nevýhody venkovních rolet
Výhody
- Vytvoří naprostou tmu
- Odhluční exteriér
- Jsou efektivním doplněním termoregulace domácnosti
- Lze je ovládat dálkově
- Jsou dostupné v různých barevných odstínech
- Slouží jako zabezpečení domu či bytu
Nevýhody
- Nevytvoří pouhé přítmí
- Mají specifický design, který není vhodný pro každý objekt
Jak probíhá instalace venkovních rolet
Venkovní rolety mají výhodu v tom, že je můžete instalovat kdykoliv – při stavbě nového domu i do staršího objektu. Montáž rolet vám zajistí specialisté, nejedná se o technicky nijak náročný úkon, který zabere maximálně jeden den.
Publikováno: 12. 12. 2018, Autor: autor: Komerční prezentace