Pokud se nejedná vyloženě o období tropických teplot, bývají naše středoevropské noci poměrně chladné a posezení na terase v pozdních hodinách už nemusí být tak příjemné, tedy pokud se člověk nezabalí do svetru a nebo pokud si nepomůže tepelným zářičem.
Pozdní letní večeře po vzoru benevolentních jihoevropských standardů začíná někdy kolem desáté hodiny večer. Horké slunce už je skoro pod horizontem a začíná noc. Okolí vychladne a přestane sálat teplo během necelé hodiny, tedy zhruba v době, kdy se má podávat poslední chod, zákusek a nebo digestiv. A právě v takovou dobu se přece nebudeme shánět po svetru a nebo teplém čaji. Pokud tedy nežijeme na jihu a chceme li si zároveň tyto osvěžující radosti dopřávat, můžeme situaci vyřešit pomocí tepelných zářičů, které budou suplovat chybějící naakumulované teplo. Zájemci mají v podstatě dvě možnosti.
Elektřina nebo plyn
Topení – velká inspirativní fotogalerie
Druhá varianta je „plynová“. Zde jsou pořizovací investice několikrát vyšší, v průměru budeme potřebovat něco kolem 6000 korun, ale svou noční siestu můžeme zrealizovat třeba uprostřed neobydlené pustiny a v podstatě kdykoliv mimo zimní, pozdě podzimní a ranné jarní období. Plynové tepelné zářiče používají propanbutanové bomby, jejichž nepříjemnou vlastností je jen jejich vysoká hmotnost a tedy obtížná manipulovatelnost.
Publikováno: 28. 5. 2007, Autor: