K nepostradatelnému interiérovému vybavení bezesporu patří nábytek. Nejrůznější kusy nábytku se však v našich podmínkách stále pořizují za účelem funkce praktické neboli využitelné. Itálie je nejen známou zemí módy, ale také zemí, kde se rodí nejnovější designové trendy v oblasti nábytkářství a interiérového stylu.
Boxovací pytel jako designový nábytek
Boxovací pytel aneb Champ sofa, který se zrodil pod rukama Tobiase Fraenzela je údajně převrat v interiérovém nábytku, neboť plnohodnotně splňuje dvě naprosto odlišné činnosti. Díky tomuto výrobku můžeme skloubit relaxaci a odpočinek se sportovní aktivitou.
Tato unikátní pohovka, která kromě maximálního a komfortního odpočinku přináší profesionální sportovní přístroj – Kick boxer se má pravděpodobně stát nepostradatelnou součástí našich interiérů. Pytel prý může také sloužit jako opěrka zad? To záleží na dané situaci.
Podle italských designérů je aktuální trend ten, jež výrazně čerpá z odkazu šedesátých let dvacátého století. Například pohovky vzhledem i zpracováním odpovídají takzvanému klasickému dánskému designu. Působí tedy elegantně, ale přesto moderně. Střízlivý design podtrhuje jedinečnost nadčasových vlivů zlatých šedesátých. Variabilní pohovky disponují odnímatelnými polstrovanými sedátky i opěradly a stojí na dřevěných či kovovýchnohách. Trendy barevné spektrum v oblasti italských pohovek se pohybuje v pěti barvách , a sice tmavošedé, čokoládové, cínové, bílé a khaki.
Tento multifunkční nábytek může být využit k plné spokojenosti a aktuální potřeby svého uživatele. Slouží jak pro sezení spojené s aktivní či pasivní činností, tak i pro ležení a odpočinek. Jeden konec nábytku je rozdělen do dvou samostatných částí, jejichž podélnost a pružnost materiálu umožňují individuální ohebnost, čímž vznikne požadovaný uživatelský prostor. Koncové části jsou zasazeny do konstrukčních základů.
Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení
Designová kolekce nábytku s detailními povrchovými texturami. Moderní designové kolekce takovéhoto nábytku disponují unikátní texturou, jenž se dokonale vyjímají například v moderním interiéru. Nábytek je ručně vyrobený, každý centimetr je detailně a kvalitně zpracovaný. K výrobě se používají kvalitní dřeviny. K výrobě nohou nábytku je použita nerezová ocel, povrch dřeva je lakován bezbarvě nebo s odstínem. Cena za jeden kus tohoto nábytkářského skvostu se pohybuje okolo 16 000 amerických dolarů. Sám autor nábytku Jon Goulder o svém díle tvrdí následující: „Měl jsem za cíl navrhnout a vytvořit nadčasový nábytek, který se může radovat ze života a v čase putovat z generace na generaci.“
Diego Silverio a Helder Filipov se nechali inspirovat fenomenální hrou Tetris, na jejímž základě vytvořili multifunkční nábytkovédíly, které lze použít jako police , stolky, šuplíky nebo vitríny. Koncepce nábytkového designu sestává z geometrických vzorců, které zahrnují všechny díly objevující se ve hře Tetris. Každý kus je vytvořen tak, jako by byl součástí hry, sloužil pro víceúčelové uspořádání a byl přizpůsoben potřebám uživatele.
Po praktické stránce poskytují jednotlivé nábytkové díly velké skladovací a úložné prostory, a to v účinném a barevném provedení. Jednotlivé díly lze mezi sebou kombinovat, což přináší svým uživatelům možnost estetického ztvárnění a perfektního začlenění v daném interiéru . Každý kus je však navržen tak, aby byl schopen samostatného umístění.
Je tedy jen na vás, zda si vyberete mezi nejnovějšími trendy nového designu v oblasti nábytkářství, nebo raději zůstanete u tradičnějšího interiérového vybavení. Jisté však je, že se nemusíme obávat toho, že by do budoucna v tomto ohledu došly designovým stvořitelům originální nápady.