Cítíte se unaveni a permanentně vyčerpaní? Nemůžete se soustředit na práci a ještě jste nezjistili příčinu? Na vině může být klasická jarní únava. Je však možné, že žijete v blízkosti záření geopatogenních zón čili dračích žil, které vám mohou škodit.
Na vzniku geopatogenních zón se podílí celá řada lišících se fyzikálních polí. Podle dochovaných dokumentů starých více než 4 tisíce let znali škodlivý vliv geopatogenních zón všechny vyspělé civilizace té doby, ať už to byla starověká Čína, Egypt či Řím.
Dračí žíly neboli geopatogenní zóny jsou místa, která mají negativní vliv na naše zdraví. Každý z nás je jinak vnímavý na jejich záření. U někoho vyvolává chronické nemoci, jiný člověk jejich vliv nemusí zaznamenat vůbec. Tzv. dračí žíly jsou nehmotné, nevidíme je a nemůžeme si na ně sáhnout, a proto jejich existenci a působení na lidský organismus někteří badatelé popírají.
Přestěhujte postel
Pokud máte jakékoliv pochybnosti nebo podezření, že zrovna ve vašem obydlí či zahradě škodlivé zóny působí, obraťte se v této věci na odborníky, kteří daná místa profesionálně změří.
Ke stínění geopatogenních zón se používá řada údajně účinných prostředků od přírodních rušičů až po složitější konstrukce různých sítí, podložek či zrcadel. Za jedno z nejefektivnějších zařízení je považována několikavrstvá fólie, která je pod stálým stejnosměrným napětím 9 – 11 voltů.
Odborníky je doporučována ochrana přírodními materiály, jako je například ovčí kůže nebo propolisem napuštěný papír. Tyto materiály je však třeba čas od času vyměnit nebo neutralizovat, protože záření koncentrovaně nasávají.
Stále však platí, že nejlepší ochranou před negativním působením dračích žil je vyhnout se jim. Čili oblíbené křeslo či postele přemístit jinam. Neměl by to být velký problém, protože jde téměř vždy jen asi o 40 až 60 cm široký pás negativního záření.
Jak na zóny reaguje příroda?
Na geopatogenní zóny reagují různě i zvířata. Zejména kočičkám tato místa vyhovují a nesmírně si v nich lebedí. Dalšími milovníky těchto zón jsou hadi, ještěrky a komáři, kupodivu také straky, sovy a medonosné včelky. Mravenci si v místech působení dračích žil staví rovnou svá obydlí – mraveniště.
Postele – inspirativní fotogalerie
Naproti tomu pobyt v místech zasažených tímto zářením je značně škodlivý pro domácí zvířectvo, jako jsou psi, koně, krávy a kozy, prasátka a ovečky. Také králíci a křečci chřadnou a trpí různými nemocemi.
V těchto místech se nedaří listnáčům, jako jsou třeba buky a převážné většině ovocných stromů. Zato jehličnanům tyto zóny nevadí. Potíže s geopatogenními zónami mají také některé druhy rostlin jako například slunečnice, azalka, begónie či fíkus a kaktusy. Naopak neškodné jsou zóny pro tchýnin jazyk nebo voskovku.
Text: Alexandra Rohanová
Foto: dragolines.net, geopathology.com, foodmatters.tv, feelgoodfengshuil.com, luxuriousbedrooms.blogspot.com, pubsub.com, loreleilorelei.blospot.com, austindogandcat.com, rockthathorse.com, mommytesters.com, asudotoil.gr
Publikováno: 8. 3. 2013, Autor: