Velikonoční výzdoba na vchodové dveře: Přivítejte jaro s plnou parádou

Příroda, zdá se, nabyla dojmu, že už je nejvyšší čas ukázat svou jarní, přívětivější tvář. Přivítejme první sluneční paprsky výzdobou, která se už ponese ve velikonočním duchu.

Věnec z barevných kraslic

Pokud máte vchodové dveře kryté před deštěm, můžete vajíčka z polystyrenu nebo umělé hmoty potáhnout zbytky barevných látek nebo krepového papíru. V případě, že vajíčkový věnec bude muset snášet i dešťové kapky, zvolte barvu ve spreji, která něco vydrží.

Věnec z barevných kraslic
Věnec z barevných kraslic (Zdroj: Pinterest.com)

Květinový deštník

Veselá dekorace na dveře může vzniknout z vyřazeného deštníku, do kterého zasunete plastové láhve s vodou a vložíte jarní květiny. Můžete použít i květiny umělé, pak sice vodu nepotřebujete, ale je dobré použít do špičky deštníku nějakou zátěž proti případnému větru.

Květinový deštník
Květinový deštník (Zdroj: Pinterest.com)

Proutěný věnec

Korpusy z proutí zakoupíte v květinářství nebo v hobby marketech a snadno je nazdobíte podle vlastního vkusu.

Proutěný věnec
Proutěný věnec (Zdroj: Pinterest.com)

Věnec ze skořápek

Kdykoliv v kuchyni rozklepnete vajíčko, skořápku omyjte teplou vodou a nechte oschnout. Až jich budete mít dostatek, můžete z nich vytvořit parádní velikonoční dekoraci.

Věnec ze skořápek
Věnec ze skořápek (Zdroj: Pinterest.com)

Velikonoční zajíček

Dva kruhy z proutí, menší a větší, spojte k sobě drátkem, přidejte jednoduchá ouška a základní tvar zajíce ozdobte stuhou, případně dalšími dekoracemi.

Velikonoční zajíček
Velikonoční zajíček (Zdroj: Pinterest.com)

Související k tématu