reklama

Kam na výlet: Vydejte se za zvířátky do zoo i za králičími šampiony na závody

Milovníci zvířat mají několik příležitostí, které se neopakují každý den. Mohou přijít fandit králičím šampionům na závody v hopu nebo se seznámit se sovami ve volné přírodě. A zajímavý program je připraven i v některých zoologických zahradách.

7. Mistrovství ČR v Králičím hopu v Jindřichově Hradci

9. března 2019 (9.00–18.00)

Český svaz chovatelů – Klub Králičí Hop srdečně zve všechny příznivce Králičího hopu do Jindřichova Hradce na 7. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Své výkony předvede závodnická elita celé České republiky a nebudou chybět ani králičí mistři z posledního Mistrovství Evropy v dánském Herningu. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodníci s králíky, kteří splnili kvalifikační podmínky na určených kvalifikačních závodech, a proto se jedná o nejprestižnější závod celé sezony.

Králičí hop je netradiční sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem, kterého vede na vodítku a postroji. Soutěžní dvojice společně závodí v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Vítěz ve skoku vysokém, dalekém a v elitní třídě rovinné dráhy a parkuru se stane Mistrem České republiky. Přijďte podpořit sportovní králíky a jejich majitele v jejich mistrovských výkonech.

Kam na výlet
i (Zdroj: 7. Mistrovství ČR v Králičím hopu v Jindřichově Hradci)
Kam na výlet

Soví noc v Mikulově

9. března 2019 (17.00–21.00)

Ornitologickou vycházku vede Vlastimil Sajfrt. Je určena pro ty, které zajímá soví jídelníček, kdo to houká v lese a další zajímavosti ze života těchto nočních dravců. Co je v plánu? Povídání o sovách, noční vycházka za sovami a ukázka jejich odchytu.

Sraz je v sobotu v 17.00 hodin u turistického odpočívadla v NPR Děvín. Počet účastníků je omezen, proto pořadatelé žádají o nahlášení účasti na e-mail vlastimil.sajfrt@nature.cz nebo na čísle +420 602 689 057.

V případě deště či silného větru se akce nebude konat. Předpokládaný konec akce ve 21.00 hodin, možné je však se kdykoliv odpojit.

Kam na výlet
i (Zdroj: Soví noc v Mikulově)
Kam na výlet

Jarní prázdniny v Zoo Ústí nad Labem

9.–17. března 2019

V pavilonu exotária je připravena soutěž na téma voda. Samoobslužná stanoviště zahrnují plnění úkolů a jsou doplněna informacemi na dané téma. Každý účastník bude na závěr v pokladně zoo odměněn drobným dárkem.

Kam na výlet
i (Zdroj: Jarní prázdniny v Zoo Ústí nad Labem)
Kam na výlet

Jarní prázdniny v Zoo Tábor

9.–16. března 2019

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Tábor se skvělým programem. Během jarních prázdnin bude navíc mimořádně otevřeno i ve všední dny!

9. 3. 2019 Narozeniny lvice Elsy

Lvici Else bude 8 let, tak jí přijďte popřát a podívat se na speciální komentované krmení, při kterém uvidíte, jak si poradí se svým narozeninovým dárkem, a uslyšíte více informací o lvech.
Komentovaná krmení:
11:00 Makak jávský
13:00 Speciální krmení lvů
14:00 Medvěd hnědý
15:00 Surikata vlnkovaná

Kam na výlet
i (Zdroj: Jarní prázdniny v Zoo Tábor)
Kam na výlet

16. 3. 2019 Narozeniny tygra Rockyho
Našemu Rockymu bude už 8 let. Můžete to oslavit s ním, a to netradičním komentovaným krmením, při kterém se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o těchto velkých šelmách, ale také o našem Rockym.
Komentovaná krmení:
11:00 Malpa hnědá
13:00 Speciální krmení tygrů
14:00 Medvěd baribal
15:00 Nosál červený

Publikováno: 8. 3. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce