reklama

Kam na výlet: Akce pro milovníky a chovatele domácích mazlíčků

Ať už patříte mezi obdivovatele ušlechtilých koček, psů všech ras a velikostí, nebo dáváte přednost mazlíčkům z řádu plazů či obojživelníků, pro vás pro všechny se chystají na tento víkend zajímavé akce. Nenechte si je ujít!

Výstava koček Spring Star Show Praha 2019

2.–3. března (9.30–16.00)

Kočičí výstava Spring Star show Praha opět ukáže více než třicet plemen koček z celého světa všem milovníkům koček na více než 150 přítomných exemplářích. Především dětští návštěvníci jistě ocení, že si mohou tyto krásné tvory i pohladit. Příležitost dozvědět se mnoho zajímavého přímo od nejzkušenějších chovatelů o každém z těchto plemen před samotným výběrem je vhodná i pro všechny ostatní začínající chovatele.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Výstava koček Spring Star Show Praha 2019)

Množství přednášek probíhajících po celý den na zajímavá chovatelská a veterinární témata a velké množství prodejců všeho, co jen souvisí s péčí a krmením koček anebo jen zbožím s kočičí tematikou, bude tradičně také přítomno. A ti z návštěvníků, kteří mají možnost a chtějí kočičkám pomoci nejvíce, mohou v samostatné expozici mnoha útulků pomoci najít opuštěným kočičkám nový domov.

Odpudiví nebo kouzelní v Olomouci

2.–3. března 2019 (10.00–18.00)

Na čtyři desítky druhů plazů, obojživelníků a bezobratlých živočichů se o víkendu zabydlí v expozici Živá voda. Akce nazvaná Odpudiví nebo kouzelní je určena pro celou rodinu a je zdarma v rámci běžného vstupného do interaktivního centra Univerzity Palackého. Pojďte s námi nahlédnout do zajímavého života plazů a obojživelníků i dalších zvířat ze zemí blízkých, vzdálených či exotických. Na vlastní kůži zjistíte, zda jsou tito živočichové vážně studení a slizcí.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Odpudiví nebo kouzelní v Olomouci)

Chovatelé vám prozradí, které z nich můžete potkat na svých cestách a dovolených. Jaký je jejich původ a vývoj v dospělého jedince. Čím se živí. Před kým se musí mít na pozoru a na druhou stranu, kdo před nimi.

Pejskárium – konference v Praze

2. března 2019 (10.00–17.00)

Užijte si den pro všechny pejskaře nadupaný informacemi na přednáškách s různými tématy a praktickými workshopy, ať už jste kynolog začátečník, nebo v tom lítáte až po uši!

5 teoretických přednášek v podání odborníků na témata, jako jsou výchova, krmení, první pomoc a vybavení lékárničky, agresivita, balanc mezi odpočinkem a aktivitou a podpora vlastní fyzičky na procházkách se psem, k tomu 3 praktické workshopy, kde si vyzkoušíte uplést vlastní přetahovadlo, namíchat přírodní odpuzovač klíšťat a nastavit foťák na super fotky vašeho pejska – to bude Konference Pejskárium v nádherném prostředí pražského Impact Hubu v Praze 5.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Pejskárium – konference v Praze)

Publikováno: 1. 3. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce