Nadcházející období léta představuje také vyšší nároky na dodržování pitného režimu. Standardem jsou dle postavy každého jednotlivce 2-3 litry vody denně. Zjistěte si proto, co vám to vlastně doma teče z kohoutku, stačí vám k tomu internet nebo telefon a třeba přijdete na to, že kupování balené vody je vlastně nesmysl.
Dodavatel vody do domácností, tedy většinou vodárenské společnosti, mají ze zákona povinnost sdělit svým zákazníkům invokace o kvalitě dodávaného produktu. Ve většině případů této povinnosti předcházejí uveřejňováním aktuálního stavu a kvality vody přímo na svých internetových stránkách. Tak je tomu např. v případě spol. Pražské vodovody a kanalizace.
Kvalitu vodovodem dodávané vody, stejně jako kvalitu vody balené, hlídají příslušné hygienické stanice. Voda v petlahvích není více kvalitní, než ta z vodovodu.
TIP: zkuste si natočit do lahve vodu s kohoutku a nechte ji vychladit stejným způsobem, jako to děláte s balenou vodou. Pokud si kupujete vodu bez bublin, pak se největší pravděpodobností žádná rozdíl nepocítíte, přitom rozdíl v ceně je se pohybuje dle druhu a dodavatele někde kolem 500% (např. 1 kubický metr vody, tedy 1000 litrových lahví v Praze stojí necelých 29 Kč ).
Red.
Publikováno: 30. 6. 2008, Autor: