reklama

Inspirativní návštěva

Vybavování obytného interiéru není tak běžnou věcí, jako např. pořizování či doplňování šatníku. V obou případech se však rozhodujeme velmi podobně ovšem s tím rozdílem, že bydlení a nábytek je nesrovnatelně dražší než nové šaty. Budete potřebovat také více inspirace.

Zkuste zvážit moderní interiér, ovšem nikoliv moderní v tom smyslu, že nebude vypadat jako po babičce, ale moderní tak, aby byl tedy opravdu „dnešní“ a nebo ještě lépe „zítřejší“. Žijete-li v Praze či jiném velkém městě, pak si rozhodně udělejte procházku po showroomech interiérových studií a zkuste si představit, jak by se v tom či onom interiéru žilo.

Pamatujte přitom na to, že:

1. V interiéru byste se měli dobře cítit a to nejen dnes nebo zítra, ale trvale. Zbavte se tedy nutkání, která jsou krátkodobá. Nábytek je přeci jen poněkud dražší a (měl by mít) trvalejší hodnotu.

2. Interiér by se vám neměl jen „líbit“. Do interiéru nebudete chodit jako do galerie nebo do kina, ale budete v něm bydlet, bude to vaše bydlení a bydlení by mělo být  také nějak praktické.

3. Pamatujte na to, že nepatříte-li k té vrstvě obyvatelstva, která si může dovolit zaměstnávat profesionální hospodyni, pak budete svůj nový byt  a bydlení uklízet právě vy a nikdo jiný. Plochy ve vysokém lesku či množství nerezu a skla vyžaduje zvýšenou péči.

4. Nenechte se zlákat prodejcem. Je to vaše bydlení. Zkuste si udělat poměrně jasnou představu toho, co chcete a pokud vám to z nějakého důvodu nejde, pak si alespoň jasně uvědomte, co tedy opravdu a rozhodně nechcete.

5. Nepodceňujte osobní kontakt s pořizovanou věcí a nemáte-li dostatek zkušeností, pak raději neobjednávejte zboží z katalogu bez toho, aniž byste si jej předem měli možnost vyzkoušet.

Red.
Foto Linea Pura, Ligne Roset a archiv redakce

Publikováno: 28. 7. 2008, Autor: