Návod pro děti: Jak udělat z barevných korálků motýla

Taky se už nemůžete dočkat, až se budete prohánět po rozkvetlé louce plné barevných motýlů? Zatím se děti mohou kochat půvabem motýlů vlastnoručně vyrobených z korálků a chlupatých drátků podle našeho návodu. Ale i když nejsou živí, jsou parádní, co říkáte?

Návod pro děti

Co budete na motýla z barevných korálků potřebovat

  • 3 barevné chlupaté drátky
  • korálky s většími dírkami
  • dřevěný kolíček
  • lepidlo v tavné pistoli

Jak budete při tvoření motýla z barevných korálků postupovat

1. krok: vytvořte motýlí křídla

Nejdříve si nůžkami rozpulte 2 drátky a na každou půlku navlékněte korálky. Záleží jen na vás, kolik korálků a jak barevných chcete navléknout. Drátek pak ohněte a na koncích omotáním spojte. U druhého drátku postupujte stejně. Budete mít celkem čtyři motýlí křídla.

Motýl z korálků: vytvořte motýlí křídla
Motýl z korálků: vytvořte motýlí křídla (Zdroj: Kateřina Poslušná)

2. krok: vytvořte tykalda

Potom všechna čtyři křídla navzájem spojte a třetím drátkem uprostřed omotejte tak, aby vám konce drátků tvořily tykadla. Na jejich konce navlékněte korálek a obmotejte je, aby korálky nevyklouzly.

Motýl z korálků: vytvořte tykalda
Motýl z korálků: vytvořte tykalda (Zdroj: Kateřina Poslušná)

3. krok: motýla přilepte ke kolíčku

Motýla přilepte lepidlem v tavné pistoli ke spodní části kolíčku. Děti by na tuto práci měly požádat rodiče, aby jim s lepením pomohli.

Motýla z korálků přilepte ke kolíčku
Motýla z korálků přilepte ke kolíčku (Zdroj: Kateřina Poslušná)

Autor:

Mám velice kladný vztah k přírodě a přírodninám. Nejraději vymýšlím a tvořím z lehce dostupných materiálů hravé předměty pro obveselení dětí. Miluji svou zahradu a vše s ní spojené, takže si vytvářím i praktické pomůcky a zahradní dekorace. Preferuji především jednoduchost a finanční nenáročnost.

Související k tématu