reklama

Už žádné bzučení ani štípance!

Zvlášť v letním období dokáže dotěrný hmyz znepříjemnit nejednu chvíli odpočinku či práce. Stačí jen vyvětrat a už s námi místnost sdílejí nezvaní návštěvníci. Odpuzující spreje proti hmyzu jsou v obytné místnosti nepříjemné, ale síť v oknech a dveřích jejich nájezdy stoprocentně zastaví.

Jakou síť pro plastová, a jakou pro dřevěná okna?

Sítě jsou většinou upevněny v rámu z hliníkových profilů, v různých rozměrech i tvarech. Pro plastová okna je v vhodný typ rámu s límcem, který dokonale přilne k rámu okna. Montuje se do otočných držáků, respektive hliníkových otočných háčků o velikostech 15, 17 a 20 mm.. Výhodou systému je instalace sítě zevnitř, což je ideální tam, kde není k oknu umožněn přístup zvenčí, například ve vyšších patrech. Síťovina z poplastovaného sklolaminátového vlákna nepodléhá korozi je v šedé (popř. černé) barvě a na okně je prakticky neviditelná.
Pevné okenní sítě bez lemu se používají pro eurookna či okna starších typů, kde je možná montáž z venku. Rám se sítí se do konstrukce okna upevňuje pomocí plastových obrtlíků, což umožní snadnou demontáž.

Mobilní síť se rychle naistaluje i demontuje

Pracné vyměřování rámu a upevňování sítě se dá nahradit rychlejším a elegantnějším řešením – samolepícími sítěmi Tesa. V nabídce jsou dva typy – Premium a Standart, které se liší podle toho, zda síť budete na zimu odstraňovat či ji ponecháte nastálo. Pro trvalé řešení je určena varianta Standard a pro sezónní síť typ Premium.

Jejich instalace je velice jednoduchá a snadná díky systému samolepícího suchého zipu, kterým se sítě na okno připevňují. Není tedy nutno vyrábět žádné speciální rámy ani ničit rám okna natlučenými hřebíčky. Pouhým přitlačením síťoviny do suchého zipu vznikne pevné a pružné spojení. Suchý zip se dá použít na všechny druhy okenních rámů.
Nabídku sítí pro jakékoliv použití doplňuje síť do střešních výklopných oken. Ta je vyrobena z pružné síťoviny, která počítá s natažením, pokud je okno otevřené. Na rám se síť připevňuje pomocí rohových háčků, připevněných na zdi pomocí samolepících proužků Tesa Powerstrips. Tyto samolepící proužky nezanechávají na malbě stěn žádné stopy a lze je použít i opakovaně.

Už žádné bzučení ani štípance!
Už žádné bzučení ani štípance! (Zdroj: )
Už žádné bzučení ani štípance!
Už žádné bzučení ani štípance! (Zdroj: )
Už žádné bzučení ani štípance!
Už žádné bzučení ani štípance! (Zdroj: )

Neviditelná síť v boxu

Velmi žádaným typem okenních sítí jsou takzvané samonavíjecí, které umožňují síť v době kdy ji nepotřebujeme, uschovat v boxu na d oknem. Rolovací síť se pohybuje ve vodících lištách opatřených kartáčem pro dokonalé utěsnění a navíjí se na hřídel uloženou v hliníkovém, horizontálně umístěném boxu. Vodící lišty s boxem se standardně vyrábí v barvě bílé a hnědé nebo na zakázku v RAL odstínech.

Do balkónových dveří je princip umístění sítě obdobný, rozdíl je pouze u montáže boxu, neboť ten může být uložen jak v horizontální, tak i ve vertikální poloze. Rolovací dveřní sítě se montují do dveřního otvoru nebo na rám dveří s možností výběru tzv. snímatelného provedení. Levnější variantou dveřních sítí je otočná síť upevněná na dvou až třech závěsech, buď s běžným dovíráním na magnet nebo na pružinových samouzavíracích pantech.

Síť proti hmyzu v novém designu

Do atypicky širokých nebo shrnovacích dveří může být umístění sítě doslova oříškem. Plisovaná síť jej však vyřeší pomocí posuvných segmentů uložených v hliníkovém profilu. Tvarovou stálost síťoviny udržují kevlarové provázky, jimiž je v rámu napínána. Montáž i demontáž sítě, ve standardních i nestandardních rozměrech, probíhá bez použití nářadí, a to v horizontálním či vertikálním směru. Široký výběr barev profilů, včetně laminovaného  dřeva, řadí plisovanou síť jako zdařilý doplněk libovolného typu okna či dveří.

Autor: Irena Forejtová
Foto firem: AP Stín, Kabíček žaluzie

Publikováno: 14. 7. 2009, Autor: