reklama

Kam na výlet: Na své si přijdou milovníci květin

Jestliže patříte mezi pěstitele nebo jen obdivovatele kamélií, orchidejí či sukulentů, pak pro vás máme skvělé tipy, jak strávit únorový víkend ve společnosti těchto nádherných květin. Ať si zimní počasí dělá, co chce, těmhle rostlinkám to v kvetení nepřekáží.

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích

15.–24. února 2019 (9.00–17.30)

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a klub Orchidea opět chystá pro návštěvníky muzea a milovníky těchto královských rostlin úspěšnou výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin a hmyzu. Přijďte se pokochat krásou květin, které vykouzlila příroda. Výstavní sál Jihočeského muzea se pro tuto příležitost a na krátký čas promění v tajuplnou zimní zahradu plnou rostlinných ale i živočišných druhů. Součástí výstavy je i poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů.

Kromě toho, že si můžete krásné květiny zakoupit přímo na výstavě, lze je získat i zdarma! Každý 1000. návštěvník totiž obdrží jako dárek nejen orchidej, ale rovněž tašku s hnojivy, substrátem atd. pro snazší pěstování a péči.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Výstava orchidejí v Českých Budějovicích)

Otevření zámeckých skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou

Do 31. března 2019 (9.00–15.00)

Prohlédnout si budete moci sbírku čtyř set odrůd kamélií v jejich přirozeném prostředí. K zakoupení pro vás budou připraveny nejen rostliny kamélií, ale i dalších jarní květiny. V zahradnictví vám také rádi poradí s pěstováním kamélií.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Otevření zámeckých skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou)

Orchideje a zimní květy v Botanické zahradě Liberec

Do 31. března 2019 (8.00–16.00)

Botanická zahrada Liberec, vědoma si vzácnosti zeleně a květů v zimním období, pro vás připravila výstavu tropických rostlin, zejména orchidejí. Jejich sbírka je nejrozsáhlejší v České republice.

Kam na výlet
Kam na výlet (Zdroj: Orchideje a zimní květy v Botanické zahradě Liberec)

Nejvzácnější z orchidejí

V jedné z vitrín v horním patře skleníků přibyly letos novinky rodu Paphiopedilum. Někoho zaujmou velkokvěté multihybridy, jichž tam je bezpočet. Znalci orchidejí však ocení spíše druhy nešlechtěné.

Krásné kamélie

Za exkluzivní podívanou v botanické zahradě lze označit soubor kvetoucích archaických i moderních odrůd kamélií. Nedostižnými exponáty jsou unikátní nejstarší kamélie v České republice, jež pocházejí z dob, kdy angličtí kapitáni dovezli do Evropy jako úplnou novinku kamélie z Orientu. Kromě šlechtěných odrůd pokvetou i druhy přírodní, nijak nešlechtěné.

 

Publikováno: 15. 2. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce