Nájemní bydlení je v ČR stále ještě ve velmi nedospělém stavu. Vztah nájemníka a pronajímatele se často podobá chůzi po příliš tenkém ledu. Majitelé chtějí více peněz a nájemník alespoň nějakou základní jistotu. Pokud máte jako nájemníci problémy, nemusíte se obracet na drahé právníky, ale můžete využít sice také placenou, ale snadno dostupnou radu od Společnosti na ochranu nájemníka SON – sdružení nájemníků.
Bydlení v nájemním bytě ještě stále někdy připomíná situaci na divokém západě, kdy majitel nemovitosti se snaží pouze a jen o zvýšení nájmu, nebo o vystrnadění „regulovaného“ nájemníka, a ten je tak v roli rukojmího bez ohledu na skutečnost, že bydlení je jedna ze základních lidských potřeb a v mnohých zemích již poskytování bydlení není podnikáním ve vlastním slova smyslu. Na poskytování bydlení se např. ve Švýcarsku nedá zbohatnou a podobná situace je i v sousedním Německu.
Velká inspirativní fotogalerie ložnic
Stačí třeba jen zavolat
Společnosti na ochranu nájemníka SON sdružení nájemníků je schopná lidem v nouzi, stejně jako komukoliv jinému, poskytnou právní servis vč. takové základní péče, jako je překontrolování nájemní smlouvy atd. Pro zájemce, kteří to mají na pražský Žižkov (kde SON sídlí: W. Churchilla 2, Praha 3, tel: 234 463 343) daleko a nebo pro ty, jež jsou sto svůj problém formulovat a vyřešit po telefonu, nabízí SON právní poradu po telefonu na čísle 900 109 801 se zvýšeným tarifem.
Red.
Foto archiv
Publikováno: 1. 4. 2008, Autor: