reklama

Myslíte, že beton doma nemá co dělat? Omyl!

Říkáte si, že beton doma nemá co dělat, že přece patří jen na stavbu? Pak vás rádi vyvedeme z omylu! Přímo betonem nebo alespoň betonovým dekorem si totiž můžete zkrášlit v podstatě celý byt. Nechte se inspirovat a pozvěte si beton domů. Pojďme na to.

Betonový rámeček vypínačů a zásuvek

Ručně vyráběný betonový rámeček je ze speciální směsi obohacené o organická vlákna, která přispívají k celkovému zesílení materiálu. „Na atraktivitě vzhledu se podílí žádoucí póry, které se přirozeně vyskytují na povrchu rámečků vypínačů,“ uvádí Ing. Martina Obadalová z družstva Obzor a dodává: „Beton je voděodolný a UV stabilní, a tak vyhovuje náročným požadavkům moderního bydlení.“

Ručně vyráběné betonové rámečky vypínačů a zásuvek
i (Zdroj: archiv družstva Obzor)
Ručně vyráběné betonové rámečky vypínačů a zásuvek

Beton doma na nábytkových dvířkách

Surová krása betonu na nábytkových dvířkách není nic nemožného. Stačí si pozvat na pomoc zdařilé imitace. „Díky foliovaným dekorům světlý a tmavý beton, už nemusíte mít beton pouze na zdech nebo pracovních plochách. Může zdobit i nábytková dvířka, u kterých by bylo použití skutečného betonu velmi problematické, a to hlavně kvůli jeho vysoké hmotnosti,“ uvádí Martin Dusík ze společnosti Trachea. Povrchová folie se snadno udržuje a díky tomu, že přesně obepíná dvířka z pohledové strany i ze všech čtyř bočních stran, chrání hranu dvířek před pronikáním vlhkosti. Nemusíte se tak bát je umístit ani do koupelny nebo kuchyně.

Beton na nábytkových dvířkách: dvířka T.classic v kombinaci dekorů světlý a tmavý beton
i (Zdroj: archiv Trachea)
Beton na nábytkových dvířkách: dvířka T.classic v kombinaci dekorů světlý a tmavý beton

Koupelna s betonovou tváří

Na elegantní betonově šedou notu si můžete naladit také koupelnu. „Beton je současným hitem i na poli koupelnového nábytku. A jelikož se jedná o laminátový dekor, není třeba se obávat, že by ho všudypřítomná voda a vlhkost nějakým způsobem narušila,“ říká ing. Petr Blažek ze Dřevojasu. A co víc, barevně nekonfliktní  nábytek vám dává možnost ho kdykoli dodekorovat výraznými barevnými doplňky.

Koupelna s betonovou tváří: skříňky řady Ambiente v dekoru beton
i (Zdroj: archiv Dřevojas)
Koupelna s betonovou tváří: skříňky řady Ambiente v dekoru beton

Tajné dveře v betonu

Uvažujete o dekorativní výmalbě interiéru v betonově šedé stěrce? Tak pod ní nechte zmizet i dveře! „Betonová stěrka může naprosto plynule pokračovat i na povrchu dveří Master door. Navíc nejste omezeni jednotnou podobou pro obě strany dveří. Díky hliníkové konstrukci můžete každou stranu dveřního křídla doladit přesně podle stylu místnosti, ve které se dveře nacházejí,“ říká Petr Paksi z JAP Future. Rozhodnete-li se pro industriální vzhled surového betonu, nezapomeňte dveře opatřit skrytými zárubněmi. Viditelné orámování v podobě klasické obložky by totiž mohlo vaše tajné dveře prozradit. Skrytá zárubeň Aktive skutečně dělá čest svému jménu, protože je cela schovaná v příčce a dveřní křídlo tak plynuje pokračuje v liniích výmalby.

Tajné dveře v betonu: dveře Master door s povrchem z betonové stěrky
i (Zdroj: archiv JAP FUTURE)
Tajné dveře v betonu: dveře Master door s povrchem z betonové stěrky

Publikováno: 23. 1. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce