reklama

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Víkend před námi a nabídka na zimní sportování je opět bohatá. Máte zájem o psí spřežení, historické lyžování, nebo dáte raději přednost klasickým lyžím a snowboardu?

17. ročník saňových závodů psích spřežení v Broumově

19.–20. ledna 2019 (10.00–15.00) 

Svaz sportu psích spřežení Mushers Club „METUJE“ pořádá 17. ročník saňových závodů psích spřežení na Janovičkách u Broumova. Mistrovství České Republiky – Cross Country MID Janovičky 2019. Start závodu: sobota 10.00 hod., neděle 10.00 hod. Horská a sněžná kola mají hromadný start v sobotu po startu posledního spřežení.

Délka trasy 32,3 km, technicky náročná, kopcovitý terén, široké lesní cesty, úzká hřebenová část. Kola a příchozí jedou stejnou trať jako ostatní závodníci. V případě nedostatku sněhu se závod nepojede.

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
i (Zdroj: 17. ročník saňových závodů psích spřežení v Broumově)
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Mezinárodní MČR v historickém lyžování v Olešnici

19.–20. ledna 2019 (7.00–23.00)

Mezinárodní závody na starých dřevěných lyžích (jasankách) ve dvou disciplínách – slalom (závod lyžařské všestrannosti) a jasankros.

Místo konání: Lyžařský areál Juráška, Olešnice v Orlických horách.

V rámci Mezinárodního MČR v historickém lyžování

Slalom/závod lyžařské všestrannosti – dvoukolovým systémem v paralelní slalomové dráze. Součástí závodu bude slalom, skok a krátký výběh. Lyžaři budou rozděleni dle vypsaných kategorií. Startovat se bude po dvou v paralelních drahách. Ve druhém kole si dvojice dráhy vymění, do celkových výsledků se časy z obou kol sčítají. Při prezentaci bude znám časový program startu jednotlivých kategorií, abychom omezili čekání na startu.

Jasankros – Skicross na jasankách. Startovat se bude ve skupinách po šesti závodnících dle startovního pavouka. Z prvního kola postupují všichni, takže každý si odjede minimálně dva sjezdy. Finálové umístění určí vítěze. Každý kontakt, který je prováděn úmyslně za účelem shození nebo vytlačení soupeře z trati, povede k diskvalifikaci.

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
i (Zdroj: Mezinárodní MČR v historickém lyžování v Olešnici)
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Kašperská 30 v Kašperských Horách

19.–20. ledna 2019

Šumavou klasicky nebo volně! Závod na Šumavě nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu, výběr techniky je však pouze na nich. Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava i výhledy na bývalý skokanský můstek. Na to se mohou těšit všichni běžkaři, kteří vyrazí na závod Kašperská 30. Závodníci si mohou zajet 30km trasu volně či klasicky nebo si zajet oba závody najednou v rámci celého víkendu. Pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10km závod.

Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky
i (Zdroj: Kašperská 30 v Kašperských Horách)
Kam na výlet: Dopřejte si zimní radovánky

Just Ride Špindlerův Mlýn

19. ledna 2019 (9.00–17.00)

Snowboardový happening Just Ride si užijete ve Špindlerově Mlýně. Základem akce jsou demo centra předních snowboardových značek, které připraví své produkty k testování pro širokou veřejnost.

Opět na vás čeká spousta zábavy na kopci i mimo něj. Můžete těšit na test centrum vybavení většiny snowboardových značek dostupných na českém trhu, výuku začátků i freestylu zcela zdarma v režii projektu Freestyle Kolbenka, závody pro různé věkové kategorie od těch nejmenších.

Publikováno: 18. 1. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce