Mnohé futuristické interiéry a stavby působí na oko běžného smrtelníka mnohdy trochu divoce a neprakticky. Hladké, lesklé povrchy a nekonečně protáhlé linie, jakoby byly vytvořeny k tomu, aby popíraly veškeré praktické prvky interiéru. Ale ne vždy…
V kanadském Torontu můžete nalézt výjimku, která dává futuristickému interiéru trochu optimističtější vyhlídky na jeho využívání v běžném životě. Jedná se dokonalý koncept v němž se propojují supermoderní materiály, tvary a konceptuální vazby, společně se zemitými barvami v hřejivých odstínech hnědé, okrové a žluté.
Pro praktické podoby futuristického designu jsou specifické především detaily, které propůjčují všem interiérům jakousi domáckou a útulnou atmosféru, ale přesto nechávají oko pozorovatele, při prvním pohledu do svých útrob, zcela fascinované nadčasovými prvky i materiály.
Kromě hojně zastoupeného materiálu, jakým je například sklo, tvrzený plast a imitace přírodních materiálů ve spojení s přírodními strukturami anebo například kovovými doplňky, vytváří rozmanitý efekt. Interiér působí jako příjemný celek, který dovoluje běžné užívání a na první pohled je patrné, že jej bez větších potíží lze velmi pohodlně obývat jako jednotlivec, ale rovněž i jako vícečlenná rodina.
Měkkost dodávají prostorám důmyslně aplikované textílie a čalounění. Velká pozornost je zde věnována motivům a vzorům, zdobícím tyto „změkčovací“ prvky. Výrazné geometrické obrazce a ornamenty dávají vyniknout barevným kontrastům teplé barevné škály.
Takovýto styl zařízení interiéru rozhodně z módy jen tak nevyjde díky svému designovému pojetí, ale rovněž pro svou kultovní praktičnost a útulnost, která tvoří bezersporu výchozí bod všech trendů interiérového designu a všech jeho směrů obecně.
Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com, houzz.com, pauljohnston.com
Publikováno: 13. 11. 2013, Autor: