Porcelánové mimikry aneb Když se porcelán tváří jako…

Křehký materiál, který umí klamat tělem. Tedy alespoň v podání českých a slovenských tvůrců. Ti totiž při práci s porcelánem fantazií rozhodně nešetří a dodávají mu podoby, které bychom nejspíš nečekali. A v tom je právě to kouzlo… Už jste viděli třeba porcelán, který se tváří jako…

Porcelán, který se tváří jako plecháčky

Pamatujete na smaltované plecháčky a bandasky, jaké měly naše babičky? Jejich nestárnoucí design si vypůjčila tvůrkyně luckavo, jen místo plechu použila elegantnější materiál. Vznikla tak kolekce nádherného nádobí, které navzdory tradičnímu vzhledu působí svěže a moderně.

Porcelán, který se tváří jako plecháčky
Porcelán, který se tváří jako plecháčky (Zdroj: www.fler.cz/luckavo)

Porcelán, který se tváří jako Maggie Simpsonová

Někomu na první pohled připomíná ruční granát, podle autora nemec.design jde o imaginární fúzi mezi kreslenou postavičkou Maggie Simpsonové a českým kubismem. V každém případě jde o krásný doplněk, který může sloužit jako váza nebo třeba dóza na bonbóny. Porcelánové mimikry v akci.

Porcelán, který se tváří jako Maggie Simpsonová
Porcelán, který se tváří jako Maggie Simpsonová (Zdroj: www.fler.cz/nemec-design)

Porcelán, který se tváří jako lebky

Kolekce nástěnných dekorací z dílny značky Shit happens jsou inspirovány mírem a životem bez násilí. Jednotlivé lebky jsou připomínkou toho, že každý život má svou hodnotu. V kolekci jsou dostupné tři velikosti podle rozměrů reálných lebek lasice, lišky a srnce v několika barvách.

Porcelán, který se tváří jako lebky
Porcelán, který se tváří jako lebky (Zdroj: www.fler.cz/shit-happens)

Porcelán, který se tváří jako peřinky

Tvrdý materiál, který se tváří jako měkká peřinka. A ona je to přitom konvička nebo svícen! Taková kouzla s porcelánem umí kouzelnice sarkas. Ve tvaru polštářku si od ní můžete pořídit také slánku a pepřenku, aroma difuzér, nebo dokonce šperk!

Porcelán, který se tváří jako peřinky
Porcelán, který se tváří jako peřinky (Zdroj: www.fler.cz/sarkas)

Porcelán, který se tváří jako dřevo

Malbu stromové kůry využil Atelier Špora z Karlových Varů pro design porcelánového hrnečku, ouško zase připomíná větvičku.

Porcelán, který se tváří jako dřevo
Porcelán, který se tváří jako dřevo (Zdroj: www.fler.cz/atelier-spora)

Autor:

Související k tématu