reklama

Korálkové hvězdy na vánoční stromek

Ve zdobení stromečku se meze fantazii nekladou. Můžete použít ozdoby skleněné, dřevěné, jedlé… anebo je třeba vyrobit z korálků a perliček, jako odbornice na výrobu ozdob Renata Procházková.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co je potřeba k tvoření hvězdy

  • drátek o různé síle 0,3; 0,4; na větší základy 0,7 (nejlépe drátky nerezové, které jsou opravdu velmi pevné)
  • kleštičky štípací a ketlovací
  • korálky
  • kaplíky

Důležité je zvolit jednoduché tvary, které je možné najít běžně v návodech na internetu. Pracujeme jen pomocí drátku - s použitím dostupných základů různých průměrů/velikostí: 110, 150, 220mm. Osvědčily se šesticípé pevné. V kreativních potřebách je možno zakoupit stavebnice – obsahují veškerý materiál pro výrobu s fotonávodem na konkrétní hvězdu. Dostupné jsou i krásné publikace s foto návody.

Korálkové hvězdy na vánoční stromek
i (Zdroj: Prima FTV)
Korálkové hvězdy na vánoční stromek

Jak budeme postupovat při výrobě hvězdy

Korálky navlékáme a střídáme různé tvary a velkosti. Slavnostní charakter hvězdy můžeme umocnit použitím různých ozdobných kaplíků, nejlépe na větší korálky z jedné či obou stran. Kaplíky, tzv. tulipánky, vyniknou při ukončování paprsků. Hladké kaplíky lze použít na středy hvězdiček a zrovna tak velké filigrány historického (starobylého) vzhledu. U stříbrných komponentů pozor na oxidaci – vytvoří patinu (takové hvězdičky je potřeba zabalit a uložit do tmy). Můžeme zvolit samozřejmě levnější variantu a použít na prokládání plastové korálky v barvách tradičních kovů (zlaté, stříbrné).

Základy na hvězdy z drátu
i (Zdroj: Prima FTV)
Základy na hvězdy z drátu

Abychom se vyhnuli klasice, můžeme použít stuhy, filigrány, lurexové či saténové šňůrky. V moderní domácnosti své místo najdou hvězdy s kovovým leskem v antracitových barvách, třeba v kombinaci s černou – jsou velmi elegantní. Na vánoční stromek jsou pěkné hvězdy perlové, plné, v kombinaci klasik stříbrné a zlaté, aby krásně vynikly. Na okno se zase hodí kombinace tří hvězd stejného barevného ladění různých velikostí.

Na jednotlivá ramena hvězdy navlékejte korálky
i (Zdroj: Prima FTV)
Na jednotlivá ramena hvězdy navlékejte korálky

Publikováno: 19. 12. 2018, Autor: Oldřich Navrátil , Profil autora: Oldřich Navrátil