reklama

Britská krátkosrstá kočka: Přítula v hedvábném kožíšku

Britská krátkosrstá kočka patří mezi nejoblíbenější kočičí plemena, především pro svou milou a klidnou povahu, ale i hustá a hedvábná srst z ní činí domácího mazlíčka, kterého potkáte v mnoha českých domácnostech.

Britská krátkosrstá kočka: medvídek mezi kočkami

Nápadně kulatá, široká hlava s velkýma očima, mohutné až zavalité tělo s krátkým krkem a silné končetiny. Takový je ve stručnosti popis britské krátkosrsté kočky. Jedná se o ušlechtilé plemeno, pocházející z Velké Británie. Vzniklo křížením perských koček a domácích krátkosrstých koček.

Britská krátkosrstá kočka
i (Zdroj: pixabay.com)
Britská krátkosrstá kočka

Srst britské krátkosrsté kočky je velmi jemná až hedvábná, hustá s bohatou podsadou. Péče o ni však není náročná, většinou stačí kartáčování jednou týdně. Barva srsti byla původně jenom modrá, ale časem se objevily další barevné varianty. Dnes jsou chovány tyto kočky v barvě černé i bílé, krémové či kouřové nebo i mramorované či želvovinové.

Britská krátkosrstá kočka
i (Zdroj: pixabay.com)
Britská krátkosrstá kočka

Zajímavostí jsou jejich žluté až měděné oči, ale u barevných variant srsti mohou být i modré či zelené.

Britská krátkosrstá kočka je nejen krásná na pohled, ale má i velmi milou povahu. Jako kotě bývá velmi hravá, později se uklidní. Velmi dobře se snáší i se psy a ostatními domácími zvířaty. Také samotu, při čekání na páníčka, zvládají v klidu.

Publikováno: 12. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.