reklama

Kam na výlet: Vánoční jarmarky a trhy

Štědrý den se kvapem blíží, a tak všichni sháníme dárečky pro své nejmilejší. Na nákup originálních rukodělných výrobků se můžete vydat v sobotu například do Radčic u Plzně, do Jilemnice, Jaroměře a v neděli třeba do pražského Švandova divadla.

Vánoční Flerjarmark Radčice

15. prosince 2018 (13.00–17.00)

Vypravte se v sobotu na úřad městského obvodu Plzeň 7–Radčice. Chystají tu pro vás spoustu novinek, prostory úřadu budou doslova praskat ve švech zajímavými a originálními věcmi. Bude na vás čekat mnoho prodejců z Fleru s výrobky pro nejmenší (oblečky, hračky) až po luxusní věci pro dospělé (šperky, keramika, ponča, přírodní kosmetika). Samozřejmě nebudou chybět ani dílničky pro děti.

Vánoční jarmark Jilemnice

15. prosince 2018 (8.30–17.00)

Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Namísto někdejších „frejunků“, tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům JILM bohatý celodenní kulturní program. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou sejkory, medovina, a další.

Vánoční jarmarky a trhy
i (Zdroj: Vánoční jarmark Jilemnice)
Vánoční jarmarky a trhy

Vánoční staročeský jarmark v Bastionu v Jaroměři-Josefově

15. prosince 2018 (9.00–16.00)

Vánoční řemeslný jarmark ve staročeském duchu doplněný zajímavým programem, koncerty, divadelním představením. Budou otevřené galerie a spousta dalších překvapení…

Vánoční jarmark a koncert na zámku Zbiroh

15. prosinec 2018

Nechte se pozvat na Vánoční koncert konaný v monumentálním Muchově sále s prosklenou střechou. Přijďte nasát tu správnou atmosféru Vánoc na zámek Zbiroh! Od 11.00 se bude konat Vánoční jarmark na zámeckém nádvoří. Přijďte nakoupit vánoční dekorace, zahřát se svařákem nebo punčem a poslechnout si koledy. Po skončení jarmarku se od 18.00 bude v krásném Muchově sále konat již tradiční Vánoční koncert. Letos vystoupí Plzeňský dětský sbor pod vedením sbormistryně Bedřišky Koželuhové, na klavír zahraje Daniela Pytelková a průvodní slovo pronese pan Jiří Hlobil. Hostem bude soubor středověké hudby Gutta.

Prohlídku hradního nádvoří a barokní kaple doporučujeme rezervovat na tel.: 602527632, kapacita je omezená.

Vánoční jarmarky a trhy
i (Zdroj: Vánoční jarmark a koncert na zámku Zbiroh)
Vánoční jarmarky a trhy

Tradiční muzejní jarmark v Rychnově nad Kněžnou

15. prosinec 2018 (9.00–16.00)

Na tradičním muzejním jarmarku si budete moct prohlédnout ukázky paličkování, výrobu frivolitek, svíček a bižuterie. Prodejci vám nabídnou tradiční vánoční dárky – zdobené perníky, medovinu, dřevěné hračky, keramiku, bižuterii, svíčky a skleněné figurky atd. Pro děti zde bude vytvořena výtvarná dílnička.

Vánoční jarmarky a trhy
i (Zdroj: Tradiční muzejní jarmark v Rychnově nad Kněžnou)
Vánoční jarmarky a trhy

Vánoční jarmark ve Švandově divadle v Praze

16. prosince 2018 (10.00–20.00)

Opět po roce pro vás Švandovo divadlo v Praze připravilo vánoční jarmark ve foyer divadla. I letos se můžete těšit na hudební vystoupení herců a hereček souboru Švandova divadla spolu s Hereckým studiem ŠD.

Vánoční jarmarky a trhy
i (Zdroj: www.fler.cz/em-en)
Vánoční jarmarky a trhy

Publikováno: 14. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce